Сторони обговорили досягнення України із протидії  ВІЛ/СНІД та інших соціально небезпечних хвороб, а також окреслили напрямки майбутньої співпраці Української держави з міжнародними спільнотами, повідомила прес-служба уряду.

У ході розмови представники ЮНІСЕФ та ЮНЕЙДС відзначили суттєвий прогрес у боротьбі з ВІЛ/СНІД, досягнутий Україною упродовж останніх восьми місяців, а також високо оцінили роботу Віце-прем’єр-міністра України  Олександра Сича як очільника Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Пані Джованні Барберіс і пан Яцек Тишко запевнили українську сторону, що ЮНІСЕФ та ЮНЕЙДС і надалі залишатимуться надійними партнерами нашої країни із протидії поширенню соціально небезпечних хвороб, а також реалізації інших міжнародних проектів у сфері охорони здоров’я.

У свою чергу Олександр Сич подякував представникам міжнародних спільнот за їх внесок у боротьбу з ВІЛ/СНІД і забезпечення прав дітей, а також відзначив, що Українська держава працюватиме над оптимізацією зусиль у цій царині. «Ми підтверджуємо свою відданість тим ідеям боротьби з ВІЛ-інфекцію/СНІД у світі та будемо докладати до цього максимум зусиль», - наголосив урядовець.

Разом з тим, Віце-прем’єр-міністр України висловив сподівання, що роботу з протидії соціально небезпечним хворобами буде інтенсифіковано не лише на загальнодержавному, а й місцевих рівнях із розширенням повноважень обласних, районних і міських рад та залученням громадського сектору.

«Органи місцевого самоврядування здатні більш оперативно розподіляти ресурси і реагувати на відповідні виклики. З одного боку, на національному рівні ми оперуємо статистикою, а на базовому рівні – фактами. З іншого боку, місцевий депутат напряму зацікавлений в ефективній роботі  з безхатченками та іншими соціально незахищеними верствами населення, а також боротьбі з наркоманією тощо», - наголосив Олександр Сич.