«Згідно з Конституцією України і регламентом Верховної Ради, оголошую про припинення діяльності коаліції національного розвитку, стабільності і порядку», - сказав Литвин.

Він відзначив, що станом на сьогодні в апарат ВР так і не були надані документи, підтверджуючі наявність у складі коаліції не менше 226 парламентаріїв.

В.Литвин зауважив також, що на тій, що завершилася раніше погоджувальній раді голови фракцій Партії регіонів, НУ-НС, КПУ і Блоку Литвина констатували, що «коаліції як такої немає».

У БЮТі головним винуватцем розвалу коаліції називають саме Блок Литвина. Зокрема, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко після виступу Литвина сказав: «Блок Литвина по суті вийшов з коаліції і по суті ліквідував її».

Лідер фракції БЮТ розцінив цю подію як сумний факт і відзначив, що суспільство має знати, «хто стояв біля витоків знищення демократичної коаліції».

Нардеп від НУ-НС Роман Зварич пообіцяв найближчими днями подати позов до Адміністративного суду, щоб зупинити оголошення спікера Верховної Ради щодо припинення дії коаліції. На думку Зварича, спікер  "грубо порушив Конституцію, зробивши своє оголошення".

Натомість уже завтра у Верховній Раді можуть оголосити про створення нової коаліції. У Партії регіонів стверджують, що у фракції «Наша Україна - Народна самооборона» вже є близько 40 людей, які готові підписатися під коаліційною угодою.

З моменту розпаду коаліції дається 30 днів для формування нової більшості. У разі провалу переговорів Президент отримує право розпустити парламент.