Архів Українського інституту національної пам'яті до Дня пам'яті жертв політичних репресій відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті (УІНП) відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Про це в четвер, 14 травня, повідомив сайт архіву, передає DW.

Відкриття цього сервісу приурочене до Дня пам'яті жертв політичних репресій (цьогоріч відзначається 17 травня). У центрі всім охочим надаватимуть консультації та здійснюватимуть супровід людей, які хочуть дізнатися про долю репресованих у 1917-1991 роках осіб. "Ми допоможемо написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події", – йдеться в повідомленні архіву.

"Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну", – каже директор архіву УІНП Ігор Кулик.

Звернення до Консультаційного центру є безкоштовним. За словами співробітників центру, його завдання – зробити архівні документи доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими.

За даними архіву УІНП, сьогодні Україна є лідеркою із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати.