Трійця в 2018 році випадає на неробочий день, тому вихідний перенесуть на понеділок – 28 травня. Тобто в кінці травня в українців буде три вихідних: 26, 27 і 28 травня 2018 року, пише «Сегодня».

Саме в цей день на святих апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух, який і символізує триєдність Бога. Трійця вважається днем ​​народження Церкви. Тиждень після неї називається «Зеленими святами». Всі храми 27 травня будуть прикрашені гілками берези, бузку, клену – вони символізують оновлення душі.

Традиції і прикмети Дня Святої Трійці

Трійцю святкують три дні. Господині до неї дуже ретельно готуються: наводять в будинку чистоту, прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами, що символізує процвітання і новий життєвий цикл.

Субота перед святом є поминальним днем. Люди в храмах ставлять свічки за упокій померлих родичів. Особливо моляться за померлих передчасною смертю, вважаючи їх жертвами підступних русалок.

За старих часів дівчата плели собі вінки після служби і опускали їх в воду. В знак любові деякі дарували вінки хлопцям. Трави, зрізані на Трійцю, сушили і прикрашали ними будинки. Вважалося, що це захистить будівлю від грози.