Нардепи пропонують, аби українці 14 жовтня святкували День українського війська і відповідно мали вихідний. Водночас парламентарі хочуть виключити з переліку святкових днів 2 травня – День міжнародної солідарності трудящих, залишивши для цього свята лише 1 травня.

У пояснювальній записці нардепи нагадують, що Пресвяту Богородицю благоговійно шанувало українське козацтво. З початку своєї історії козаки віддали себе під опіку Покрови Пресвятої Богородиці, вважаючи Її своєю заступницею і покровителькою. Церква на Січі завжди була Покровською, а образ Богородиці вінчав козацькі хоругви та штандарти.

Крім того, Українська Повстанська Армія за офіційну дату свого створення взяла 14 жовтня, аби віддатись волі Божій і заступництву Діви Марії, підкреслити спадковість поколінь воїнів, що ревно боролися за Україну.

Натомість щодо вилучення 2 травня з переліку святкових днів, парламентарі зазначають, що День міжнародної солідарності трудящих у переважній більшості країн Європи та республік колишнього Радянського Союзу святкується один день або не відзначається взагалі. В Україні ж його святкують два дні. Тому свято 2 травня, на їхню думку, є зайвим.