Вчора у Львові абсолютно всі спостерігачі, м’яко кажучи, були заскочені новиною про те, що депутатом від БЮТ, який не проголосував за обрання Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра, виявився голова ЛОО ВО «Батьківщина», екс-заступник голови Львівської облради Іван Денькович.

Віддамо належне, більшість з тих, хто знає Івана Васильовича, а також про те, що своєю політичною кар’єру він завдячує виключно мамі Юлі, одразу ж подумали: це якась помилка, такого не може бути. Але ж сталося!

Колеги-нардепи, які, напевно, не менше нас були заскочені тим, що сталося, поспішили списати це на молодість-зеленість Івана Васильовича як нардепа. Але ці аргументи звучали якось не переконливо. Тим більше, і це всі знають, Денькович не вперше користується системою електронного голосування. Вона працює і в сесійному залі облради, в якому він відпрацював майже два роки.

Провал другого голосування ще більше розпалив пристрасті навколо цього інциденту. Проте цього разу до Деньковіча долучився заступник голови ВО «Батьківщина» Федорчук, який в унісон Деньковичу стверджував, що голосував «за».

Через певний час з’явилися коментарі самого Деньковича. Він запевняв журналістів, що Юлія Володимирівна не побачила зради в тому, що сталося, і продовжує довіряти йому. Але, погодьтесь, всі ми можемо багато що розказати. Тим паче, що в офіційному прес-релізі БЮТ про сфальсифікований результат електронного голосування, немає жодного слова про Деньковича та Федорчука, а також про оцінку їхньої поведінки. Отож виходило, що партія лише опосередковано зняла з них вину.

Сьогодні ж нам вдалося знайти підтвердження тому, що Денькович поза підозрою, а отже керівництво БЮТ дійсно визнає, що він голосував «за», в той час як система для голосувань з технічних причин подала інший результат.

Як передає «Оглядач», заступник голови ВО «Батьківщина» Олександр Турчинов сьогодні на брифінгу у Києві розповів, що система «Рада» не сертифікована Департаментом Служби безпеки, а отже, там немає захисту інформації. У протоколі СБУ наголошується, що програма не протоколює втручання ззовні.

Отже, неможливо дізнатися, чи були втручання в процес голосування з боку технічного персоналу, що обслуговує систему «Рада», яка й зафіксувала те, що Денькович не проголосував

Турчинов також додав, що він сидів разом з Деньковичем і точно бачив, що той голосував.

А таке свідчення пастора Турчинова, як божа роса, на зранену янучарними гаспидами, непохитну віру Івана Деньковича у прем’єрство мами Юлі.