На позачерговій сесії Львівської обласної ради з приводу надзвичайної ситуації в Ожидові фракція БЮТ вимагатиме відставки прем’єр-міністра України Віктора Януковича,  міністра транспорту та зв'язку України Миколи Рудковського  та гендиректора „Укрзалізниці” Володимира Козака.

Про це заявив голова ЛОО БЮТ, депутат Львівської обласної ради Іван Денькович у коментарі Presstime сьогодні.

Він зазначив, що під час сесії фракція висловить свою позицію з вимогою відставки причетних до катастрофи осіб.

„Ми зберемо у четвер засідання фракції та визначимо остаточний список цих людей”, — сказав він.

Щодо керівника Львівської облдержадміністрації Петра Олійника, то Денькович зазначив, що “недоречно піднімати питання про його звільнення”.

„Він не володіє інформацією про вантажі, які йдуть через область, нею володіють люди, які надають дозволи на перевезення”, — сказав він.

„Що стосується Козака, то він мав би піти у відставку у перший день після аварії”, — додав Денькович.

Як повідомляло агентство, аварія сталася 16 липня о 16.55. На 12 км перегону „Красне-Ожидів" поблизу с. Закомаря, відбулося сходження з колії 15 цистерн товарного потягу. Через розгерметизацію ємностей, при контакті фосфору з повітрям, зайнялось 6 цистерн. Внаслідок горіння утворилась велика кількість диму та токсичних газів. Зайняттю фосфору передував вибух.

Станом на 7.00 24 липня на стаціонарному лікуванні в медичних закладах Львівської області знаходиться 167 особи, з них 44 дітей та 14 рятувальників, які брали безпосередньо участь у гасінні пожежі, їх стан задовільний.

За фактом порушення правил безпеки прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу.

Нагадаємо, що губернатор Олійник прибув на місце катастрофи лише на третій день з відпустки.