Депортовану з Москви “журналістку”-українофобку Олену Бойко у четвер, 17 січня, арештували до 18 березня без можливості внесення застави. При цьому вона сама наполягала на цій мірі запобіжного заходу, кажучи, що нібито їй хтось “погрожував”.

Депортована “українка” у залі суду поводилась зухвало, заявляючи, що не відмовляється від своїх слів про те, що “Україну потрібно поділити”, при цьому свою позицію Бойко вважає “проукраїнською”.

Про це вона заявила під час обрання їй міри запобіжного заходу в Галицькому районному суді м. Львова, відповідаючи на питання журналіста ІА “Вголос”.

Чому вас депортували?

“Міжнародне право забороняє переслідування людини з політичних причин. Відбувся конфлікт між моєю позицію та позицією певних владних структур Росії, тому що там на всіх ефірах схвалюється проросійська позиція. Я ж постійно акцентувала на тому, що я український журналіст та громадянка України”.

Де ви працювали?

“Я не можу , як іноземна громадянка працювати по трудовій книжці, все було по угоді. Я не фрілансер. Як експерт, я можу буи присутньою на ефірах радіо та телебачення”.

За ефіри на росТБ платили?

“Мені платили за готель та дорогу. Коли я ще жила в Україні. Я, як експерт давно співпрацюю з різними країнами: Німеччиною, Італією, Росією. Тобто це не є чимось прихованим”.

Чому на російських каналах ви транслювали прокремлівську позицію?

“Я не вважаю, свою позицію проросійською. Моя позиція українська, але не європейська. Бо є українці, а є інше”

Тобто поділ України – це ваша “українська позиція”?

“Так”.

А тоді якщо Україну поділять, де ви житимете?

“В Україні. Мені подобається Україна, але не подобається влада”.

Повторюю: якщо поділять, де ви житимете?

“Якби не злочинна влада, Україна б лишилась. Бо теперішні політики вчинили держпереворот”.

А Путін, хто для вас?

“Президент чужої країни. Пана Порошенка я не вважаю президентом України, Путіна ж обрали росіяни”.

Чому тоді ви стали не потрібною Путіну?

“До 2015 року в нас з РФ був договір про співпрацю і спільне правове поле. І СБУ співпрацювала з ФСБ з метою затримання міжнародних терористів. І ці зв’язки не порушились. Всі люди між з собою комунікують. Мене видали на вимогу СБУ. Це все сталось через конфлікт у Керченській протоці. Три катери порушили кордони Росії. Серед злочинців були працівники СБУ і я стала матеріалом для обміну, бо російська сторона домовляється”.

Тобто для вас Крим – це “Росія”?

“Для мене – звичайно. Окупації Криму не було. Донбас теж ніхто не приєднував”.

А що для Вас Голодомор?

“А він був на Львівщині?Для мене Голодомор – це трагедія багатьох народів.Він був і в Америці”.


Юрист Олени Бойко Ярослав Гандзюлевич після тривалої розмови з журналістами намагався довести, що ЗМІ “не кваліфіковані в історичних аспектах, на відмінно від його підопічної”, проте заплутавшись у своїх заявах, все ж заявив, що “він лише захисник і може не поділяти думок своєї підзахисної, проте пророкує, що Бойко відпустять на волю вже найближчим часом”.

Після завершення суду по обранню міри запобіжного заходу Гандзюлевич виносить з судової зали величезну сумку Бойко, акцентуючи, що він “юрист-носій”.