«Дизайн 100-рублевої купюри повинен бути змінений, тому що зображення на банкноті не відповідає закону № 436-ФЗ «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку», – вважає депутат Держдуми від ЛДПР Роман Худяков, повідомляє російське видання «Известия».

Відповідний лист заступник голови комітету Держдуми по регіональний політиці направив главі Банку Росії Ельвірі Набіулліній.

Як вказує в документі парламентарій, на банкноті зображено «інтимні частини тіла фігури» Аполлона на даху Великого театру в Москві, тому відповідно до закону купюра повинна мати маркування «18 +».

«З урахуванням того що грошові знаки такого номіналу часто потрапляють до рук дітей як кишенькові кошти, переконливо прошу вас посприяти у зміні дизайну банкноти або іншим способом привести її випуск у відповідність до норм чинного законодавства», – зазначає у листі Роман Худяков. Тим більше що в даний час зображення на купюрі не відповідає реальній скульптурі – адже «при реконструкції Великого театру все оголені місця фігури Аполлона були прикриті», додає він.

Як альтернативу депутат пропонує при випуску нової 100-рублевої купюри використовувати зображення «пам’яток Севастополя як міста-героя, а також як міста стратегічного значення».

Наприкінці червня фракція ЛДПР на пленарному засіданні Держдуми пропонувала випустити нову десятитисячний купюру, присвячену возз’єднанню Криму з Росією. Глава Центробанку Ельвіра Набіулліна пообіцяла подумати над цим, але вже на початку липня її перший заступник Георгій Лунтовський заявив, що такої купюри випущено не буде.