Про це йдеться у заяві депутата, яка є у розпорядження Вголосу.

Подаємо текст заяви повністю:

«Звернутися до краян мене змусила недавня резонансна подія – підпал машини шеф-редактора «Газети для Вас» Андрія Хоми, у вчиненні якого він відкрито звинувачує, зокрема, мене та членів моєї родини. Ці наклепи, які не мають під собою жодного реального підґрунтя, було озвучено низкою інтернет-видань та телевізійних каналів. Оскільки найменше безпідставне звинувачення у вчиненні злочину карається законом, то я подаватиму матеріали до суду.

Розумію, що такі лжесвідчення А.Хоми є реакцією на мої дії як голови постійної комісії райради з питань економіки і бюджету та на спільне рішення комісії щодо відмови виданню «Газета для Вас» у фінансовому сприянні в рамках Програми фінансової підтримки засобів масової інформації Городоцького району на 2010-2014 роки. Зрозуміло, така позиція була викликана непростим фінансовим 2012-м роком, внаслідок чого навіть на оплату праці колективу районного часопису «Народна думка», співзасновником якого виступає Городоцька районна ради, не вистачало коштів.
Тому і я, і комісія, до складу якої входить 9 депутатів, і сесія райради, де є представлені всі фракції, не підтримали клопотання про фінансування інших ЗМІ. Бо розуміли, що це нереально в той час, коли не дофінансована зарплата по медицині, є проблеми з пальним для відділу освіти, а органи місцевого самоврядування змушені брати кредити в казначействі, щоб виплатити зарплату… З приводу суті цього конфлікту я давав роз’яснення правоохоронним органам.

Зона конфлікту була пов’язана також з публікаціями-звинуваченнями А.Хоми на мою адресу в тому, що, начебто, під моїм тиском як очільника РО УНП єдиний депутат від партії у Городоцькій міськраді не проголосував за розпуск виконкому міськради. Тож посипались скарги до голови райради, прокуратури, міліції.

Відомі всім і напади п.Хоми на мою адресу щодо, буцімто, незаконного обіймання мною посади голови бюджетної комісії райради на платній основі. Але з приводу відповідних скарг проводились перевірки і міліцією, і прокуратурою, і КРУ. Але жодного реагування відповідних органів щодо визнання незаконним рішення, яким мою посаду введено на платній основі, не було. Більше того, цю посаду ввели за рішенням сесії райради, за яке проголосували дві третини депутатського складу у листопаді 2010 року.

Зупинюся на недавньому конфлікті. Жодних сумнівів, що такі засоби, як підпал машин, є неприпустимими. Як і неприпустимо безпідставно звинувачувати у будь-якому злочині. Винуватців чи людей, причетних до інциденту, мають встановити слідчі органи, міліція. Тому за звинуваченням мене і членів моєї родини та інших людей, які обіймають високі посади в районі, подаватиметься відповідна скарга приватного обвинувачення про порушення кримінальної справи щодо А.Хома за наклепи у вчиненні злочину, до якого ані я, ані моя родина абсолютно не причетні. Поруч з тим я вимагатиму відшкодування завданих моральних збитків за ті всі статті, в яких він мене обливав брудом. Водночас хочу дочекатися реакції правоохоронних органів з приводу тих запитів, що подавалися мною з приводу діяльності Регіонального фонду розвитку Городоччини, скарг колишніх працівників газети «Для Вас» на те, що А.Хома неофіційно платив їм зарплату, не вів записи у трудовій про прийняття чи звільнення з роботи. До речі, вже підтвердилося актом перевірки податкової служби те, що п.Хома має незаконну несплату податку з доходів фізичних осіб, який стягується фактично із зарплатні.

Робить А.Хома образливі закиди на адресу моєї родини, називаючи її мафіозним кланом. Але я пишаюся своїм прізвищем і запевняю всіх, що все, чого домоглися мої рідні (багато хто з них працює в органах державної влади, юридичній сфері, органах місцевого самоврядування), – заслужено, в першу чергу, своєю працею.

Інший досвід демонструє А.Хома, який йшов на кандидати в мера міста, претендував на депутатство в міськраді від партії Захисників Вітчизни. Але люди оцінили таких «захисників», і жоден депутат від них нині не представлений в жодній місцевій раді Городоцького району. Це свідчить про рейтинг цих осіб, про рівень довіри до цих людей.

Я не знаю, хто причетний до, на мою думку, замовної, спланованої акції з підпалом. Але перед законом я чистий. Якщо проаналізувати мою діяльність, починаючи з роботи в Городоцькій РДА з 2004 року і закінчуючи сьогоднішнім періодом, то я жодним чином, за жодних конфліктних ситуацій не йшов на незаконні дії. Все вирішував виключно в правовий спосіб, через рішення судів. Скажімо, громадська організація «Дух Нації», до якої належу, порушила питання про ресторан «Старий Городок», який розміщений в будівлі колишньої тюрми. Про страшне минуле цього будинку говорить меморіальна табличка, яку ми тимчасово встановили на огорожі закладу. Хоча нас намовляли встановити дошку насильницьким способом саме на приміщенні колишньої в’язниці (бо власник ресторану це громаді не дозволив), - ми на такий крок не пішли. Гадаю, найближчим часом, маючи рішення суду, ми прийдемо з державними виконавцями, міліцією, зайдемо на територію і законно встановимо таблицю на належному їй місці.

Тому як законослухняний громадянин, юрист за освітою, дію тільки в межах закону. Буду, наголошу ще раз, звертатись за спростуванням недостовірної інформації, за захистом честі, гідності та ділової репутації, стягнення моральної шкоди та  щодо порушення проти А.Хоми кримінальної справи за зведений на мене наклеп. Певен, що приєднаються до таких вимог і члени моєї родини, які потерпіли від свавілля Андрія Хоми, котрий, не маючи жодних доказів, підстав, фактів, - взяв на себе сміливість звинувачувати людей у злочині. До речі, користуючись при цьому родинними зв’язками, адже двоюрідний брат Хоми працює на ЗІКу і через цю інформаційну структуру він організовував ряд програм і публікацій, зокрема програму «Хто тут живе?», заявляв про недавній підпал, використовуючи мас-медіа для свого піару.

Я ж не відкидаю також версії, що А.Хома особисто інсценізував цей підпал, аби підживити таким чином громадський інтерес до власної персони, який останнім часом значно поменшав. Це ж приємно – набути славу «опального журналіста» на рівні мало не України, хоча жодної журналістської освіти цей чоловік не має, до Спілки журналістів України не входить! А натомість є безпідставні егоїстичні амбіції особи, яка за ніщо ставить інших людей. Отож, очевидна клінічна картина, яка може привернути увагу фахівців… В цьому ракурсі, мабуть, цікавим буде й те, з якими мотивами А.Хома створював Регіональний фонд розвитку Городоччини. Так от, в одному з пунктів стратегій (в мене є копії цих матеріалів) було зазначено таке: через заснування власної газети мати вплив на свідомість людей задля виведення їхнього лідера (тобто, Хоми) на високу виборну посаду.

Я свідомий того, що ситуація є неоднозначною, та впевнений, що наші краяни зроблять правильні висновки,  а правоохоронці знайдуть винних у вчинені злочину.

З повагою, депутат районної ради Роман Дунас»