Про це у коментарі Вголосу сказав голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик.

Він пояснив, що підставою для негативної оцінки роботи ЛОДА стало те, що Кабінет міністрів України оцінив роботу обласної державної адміністрації показником у 26 місце з 27.

«Гірша хіба Хмельницька область. Хіба це не свідчить про незадовільну роботу? Однак із цим показником можна було б не погоджуватись, якщо б розвиток області, – той, який відчуває кожна людина, – відбувався динамічно, зі зростанням. У звітах ОДА є ціла низка показників, які відверто дивують. До прикладу, у ЛОДА кажуть, що у Львівській області створено 49,5 тисяч робочих місць, а податкова служба каже, що відповідно до податкової звітності 13 тисяч працівників основного виробництва втратили робочі місця. Ми більше віримо податковій службі, зрештою, візуально видно, робочі місця не створюються, а навпаки – люди втрачають роботу», – зазначив депутат.

Він додав, що протягом минулого року будівельна галузь регіону зменшила обсяги діяльності на 26%. Середня заробітна плата на Львівщині менша на 600 гривень від зарплати по Україні, а також має тенденцію до зменшення. Наприклад, в січні цього року на 200 гривень зменшилась середня заробітна плата у Львівській області. Відбулося значне зростання у оплаті заробітної плати, і на початку року цей показник становив 68 млн. грн.

«Всі ці показники свідчать про те, що ми розвиваємось не в той бік. Однак найгірше не це. Прикро, але відносно інших територій ми недоотримали того ресурсу, на який очікували із державного бюджету. Скажімо, у галузі охорони здоров’я на одного мешканця Львівщини отримано із держбюджету 16 гривень, а в середньому по Україні – 49 гривень. Це означає, що адміністрація робить щось не так, оскільки фінансування до нас не йде», – пояснив Ярослав Качмарик.

Він додав, що у рішенні про визнання роботи Львівської ОДА незадовільною можна також знайти і політичний підтекст, адже всім відоме ставлення облради до виконавчої влади, яка є представляє президента.

Ярослав Качмарик зазначив, що наразі важко прогнозувати, як вплине оцінка облради на роботу адміністрації в майбутньому. Він підкреслив, що від вчорашньої сесії новий голова облдержадміністрації має «стартову точку відліку, від якої варто працювати».

Як писав Вголос, депутати Львівської обласної ради визнали незадовільною роботу Львівської облдержадміністрації щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області за 2012 рік.

Зокрема, депутати висловилися із критикою щодо діяльності облдержадміністрації, зокрема щодо незадовільного стану доріг, зростання рівня безробіття, залучення інвестицій та інше. Голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик вніс пропозицію визнати роботу облдержадміністрації з виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини у 2012 році незадовільною. Його пропозицію підтримала більшість депутатів.