Про це розповів Орест Шейка під час прес-конференції з обговорення виконання у 2012 році Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян на території Львівської області на 2012-2014 роки сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Орест Шейка нагадав, що нещодавно громадські організації звернулися до лідерів об’єднаної опозиції щодо корупції у Програмі розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян на території Львівської області.

Депутат зазначив, що найбільший скандал розгорівся навколо друку плакатів із проекту «Сторінки історії». Ці роботи виконувала компанія «Гердан», директором якої є Орест Шейка. Представники антикорупційної експертизи звинуватили голову комісії у конфлікті інтересів та просуванні позаконкурсного державного фінансування приватних ініціатив.

Орест Шейка наголосив, що у нього є достатньо знань та совісті, аби не допустити розкрадання коштів, виділених на Програму. Він зазначив, що продукція, яку виготовило його видавництво за кошти обласної програми «є зразком того, як потрібно ставитись до своєї роботи».

Голова комісії культури пояснив, що презентація «Сторінок історії» відбулась 1 листопада, а наступного дня науковий редактор проекту Ольга Осередчук народила дитину.  У зв’язку з цим протягом деякого часу не було можливості внести поправки, які запропонували після презентації історики та науковці.

Також Орест Шейка розповів, що для друку таких плакатів потрібен був спеціальний картон, який привезли дещо пізніше, ніж розраховували.

Що стосується інших пунктів Програми, то голова комісії з питань освіти та науки Львівської облради Юрій Підлісний додав, що багато заходів, які прописані в Програмі, проводять профільні управління Львівської ОДА. Саме тому, аби не розпорошувати кошти, комісії ЛОР прийняли рішення «зосередити увагу на мінімумі заходів, які будуть знатними». Юрій Підлісний уточнив, що Програма розвитку української мови охоплює 14 заходів, однак не всі вони були виконані протягом минулого року через різні причини.

«Є проблема процедурного характеру: деякі речі підписують раніше, а фінансування надходить дуже часто, а фінансування надходить у другій половині року. Однак найголовніша проблема в тому, що дуже важко знайти людей, які могли б впровадити належний стандарт якості продукту і відповідно цей перелік виконувати», – пояснив Юрій Підлісний.

Водночас експерт Інформаційно-аналітичного центру «Логос» Олег Яценко наголосив, що представники антикорупційної експертизи провели моніторинг виконання аналогічних Програм у інших регіонах України, однак «такого підроблення документів, як у Львівській області, не було ніде, коли без жодних підстав перераховувались кошти на прекрасній ідеї, пов’язаній з усім українським».

Він зазначив, що учасники громадського моніторингу закликають обласну раду забезпечити дотримання антикорупційних стандартів при фінансуванні української культури, мови та історичної свідомості.