Про це він сказав сьогодні, 7 червня, під час сесії Львівської міської ради, передає кореспондент «Вголосу».

«До проекту порядку денного пленарного засідання ЛМР від 07.06.2018 р. внесено проект ухвали «Про приведення у відповідність типів та назв закладів дошкільної освіти м. Львова. Однак, у п. 64 додатку до цього проекту ухвали при приведенні у відповідність до Закону України найменування ДНЗ№42 – вказано зміну не лише найменування закладу у відповідності до вимог нового Закону України «Про освіту», але й зміну типу закладу (із закладу дошкільної освіти (дитячий садок) на заклад дошкільної освіти (ясла-садок). Натомість нова редакція Закону України «Про освіту» вказує лише про зміну найменувань дошкільних закладів. Будь-які рішення про зміну типу потребують ґрунтовної підготовки, вивчення можливостей матеріально-організаційної бази садка, яка для типу ясел-садка в ДНЗ №42 відсутня, і технічним паспортом  не передбачено ясла-садок: немає окремих входів, немає меблів відповідного розміру, стаціонарних ліжок, які би відповідали зросту та віку дитини, відсутні підгузники, нагрудники, горщики, манежі, розвиваюче обладнання, спеціальні столики для годування дітей та інше. Окрім цього, охоплюються дошкільною освітою менша кількість дітей – до 15 осіб на групу, в дитячому садку – 20 осіб на групу. Зміною типу закладу  додаються нові проблеми, які тягнуть за собою великі матеріальні видатки з бюджету», – сказав Андріян Гутник.  

Депутат наголосив, що наказом управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради № 517р. у жовтні 2017р. було доручено керівникам закладів дошкільної освіти забезпечити внесення змін до статутів закладів з метою приведення у відповідність найменування закладів до нової редакції Закону України «Про освіту». Згідно з п. 13.1 Статуту Львівського ДНЗ № 42 Львівської міської ради, будь-які зміни та доповнення до нього мають бути обговорені та затверджені рішенням трудового колективу закладу.

«На виконання згаданого наказу управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради трудовий колектив ДНЗ № 42 затвердив нову редакцію статуту закладу та прийняв відповідні рішення щодо перейменування закладу згідно з вимогами чинного законодавства – на заклад дошкільної освіти № 42 Львівської міської ради. Проте, з невідомих причин ці зміни ще не затверджено Управлінням освіти. Змінити у проекті ухвали «Про приведення у відповідність типів та назв закладів дошкільної освіти м. Львова», що включена до порядку денного пленарного засідання Львівської міської ради 07.06.2018 року п. 64 додатку та передбачити лише зміну найменування на «заклад дошкільної освіти № 42 Львівської міської ради» у відповідності до положень нового освітнього законодавства», сказав Гутник.