Як інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Олег Панькевич пропонує запровадити електронні закупівлі для облдержадміністрації та райдержадміністрацій для економії бюджетних коштів.  

Як ідеться в запиті, відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі», з 1 квітня 2016 року центральні органи виконавчої влади та замовники, що ведуть діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня 2016 року вже всі замовники зобов’язані перейти на електронну систему державних закупівель.

«До цього моменту розпорядники коштів можуть на свій розсуд здійснювати допорогові закупівлі в пілотному проекті електронної системи публічних закупівель ProZorro, яка діє з лютого 2015 року.

Як свідчить досвід інших областей, завдяки використанню електронної системи закупівель у середньому економія бюджетних коштів становила 10 відсотків. За інформацією ЗМІ, торік найактивнішими серед виконавчих органів влади в цьому питанні були Київська МДА, Дніпропетровська та Одеська облдержадміністрації, у Закарпатській області було зекономлено 48 відсотків бюджетних коштів, в Івано-Франківській – 35, а в Запорізькій – 21.

17-18 грудня 2015 року департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації разом із Міністерством економічного розвитку, торгівлі та промисловості України провели семінар з питань функціонування системи електронних закупівель для представників трьох областей. Тобто розпорядники бюджетних коштів, підпорядковані облдержадміністрації, обізнані із системою електронних закупівель.

У зв’язку з цим пропоную розглянути можливість здійснення усіх допорогових закупівель Львівською ОДА та районними держадміністраціями через платформу електронних закупівель.

Пришвидшення переходу розпорядників коштів на систему електронних закупівель дозволить зекономити значний фінансовий ресурс. Відтак вивільнені кошти можна буде спрямувати на найпроблемніші сфери, як то медицина, освіта, культура, соціальний захист тощо», йдеться в запиті.