Відповідну ініціативу свободівця Михайла Нискогуза внесли в порядок денний, передає  прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».

«Незважаючи на заперечення та незгоду освітян, зокрема студентської молоді, 6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (законопроект №5130). Цим Законом скасовуються норми щодо розміру стипендіального фонду, квот на визначення кількості стипендіатів та розміру мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти.

Своїм рішенням Верховна Рада України викликала протестні акції студентської молоді, які вже відбулися у більшості областей України та місті Києві.

Вважаємо неприпустимим вирішення питань економії бюджетних коштів за рахунок звуження соціально-економічних гарантій студентів! Адже стипендія – це не розкіш, а спосіб виживання!

Зважаючи на вищенаведене, просимо вжити відповідних заходів, спрямованих на збереження гарантій у стипендіальному забезпеченні студентів відповідно до статті 62 Закону України «Про вищу освіту», дотримання трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти, передбачених статтями 95 та 96 Кодексу законів про працю України, статтями 3 та 6 Закону України «Про оплату праці», пенсійного забезпечення освітян – пенсіонерів та застосування Президентом України права вето при підписанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», реєстраційний № 5130, як такого, що прийнятий з порушенням вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України, і як такого, що носить антисоціальний характер», – йдеться у зверненні.