Збірна міської ради Львова виборола нічию у футбольному матчі зі збірною міськради Кракова, який відбувся 20 червня на футбольному стадіоні "Краков’я" у Кракові.

Перший тайм завершився з рахунком 2:0 на користь господарів. У другому – голи за збірну Львова забили депутат Львівської міськради Михайло Космина та начальник управління "Дозвільний офіс" Львівської міської ради Роман Назаровець.

Члени збірної міськради Львова виявили небачену волю до перемоги, адже їм довелося грати в умовах, наближених до екстремальних.

Напередодні матчу більшість членів збірної та група підтримки понад 10 годин добиралася зі Львова до Кракова автобусом. При цьому ВО "Свободі" довелося витратити чимало сил на виховну роботу з польськими митниками.

Після прибуття до Кракова, ввечері 19 червня, члени збірної команди міськради Львова разом з членами делегації Львова та групою підтримки взяли участь в офіційному відкритті Днів Львова у Кракові.

Злива не завадила львів’янам провести коротку ознайомчу екскурсію Краковом. Культурна спадщина та відпочинково-туристична інфраструктура міста переконливо засвідчила, що Садовий дарма захищає Сидора: останній таки недопрацьовує у Львові.

Того ж дня, вже пізно ввечері, члени збірної Львова самовіддано вдалися до індивідуальних тренувань, які в декого тривали майже до ранку: багато уваги приділялося психологічній підготовці, настрою на матч. Адже, як з’ясувалося під час офіційної зустрічі, для краков’яків та влади міста цей футбольний матч був особливим.

Як розповів заступник секретаря Краківської міськради Станіслав Рафал, понад 115 років тому, перший футбольний матч, який було проведено на стадіоні "Краков’я", також був між збірними Львова та Кракова. Тоді перемогли гості. Матч же між збірними міськрад Львова та Кракова повинен був стати останнім матчем, який відбувався на цьому стадіоні перед його закриттям на реконструкцію.

І полякам залежало на тому, щоб в ньому виграти.

Отож, зранку 20 червня, жодна стихія (злива була така, що поле стадіону нагадувало невеличкий басейн зеленого кольору), не могла зупинити вихід гравців на поле.

У першому таймі львів’янам довелося стримувати польську навалу на свої ворота. Два пропущені м’ячі – за результатами та перебігом гри – можна було вважати великим успіхом для львів’ян. Окрім серйозної передматчевої психологічної підготовки на боці львів’ян на той момент була хіба ще підтримка вболівальників. Останнім вдалося нейтралізувати польського коментатора, який, зрозуміло, на початках цілковито коментував гру на стадіоні на користь своїх співвітчизників. Але після серйозних аргументів українських вболівальників з середини гри переключився на активну підтримку команди зі Львова.

Після перерви ситуація почала виправлятися: гравці збірної міськради Львова нарешті зрушили з місця, почали бігати, попадати по м’ячу і навіть забили два голи. Могли би і ще. Але не будемо забувати, що на полі були не просто спортсмени, а політики та державні мужі.

Нічия 2:2. І це той дипломатичний рахунок, який, дозволяв в доброму настрої залишитися всім: і гостям, і господарям.

Після матчу дружба між Краковом і Львовом була закріплена на інтеграційній зустрічі депутатів та працівників місцевого самоврядування: як заведено, говорили, танцювали та співали. А вже у ввечері львівська спортивна делегація та група підтримки разом вболівали за Володимира Кличка, перемога якого додала добрих емоцій львів’янам під час їхнього перебування закордоном.

Наступного дня подорож до дому зайняла у депутатів набагато більше часу, ніж їхали вони зі Львова до Кракова, однак не через проблеми на кордоні, а просто через те, що їм не хотілося розставатися. Адже вони відчули себе командою, здатною на красиву гру і перемогу і, можливо, не лише на футбольному полі. Правда не обійшлося і без пригод, зрозуміло на кордоні: депутати вже традиційно провели "виховну п’ятихвилинку". Цього разу це зробив БЮТ для українських митників.

P.S. Поїздка футбольної збірної міськради Львова до Кракова відбувалася на запрошення міськради Кракова і за кошти останньої. Група підтримки, яка складалася із членів родин депутатів, їздила до Кракова власним коштом.

фото львівського матчу тут

ще фото краківського матчу тут