Депутати Львівської міської ради готові проголосувати за підтримку футбольного клубу “Карпати”, але лише за умови встановлення певного контролю над клубом.

Про це під час сесії ЛМР в ефірі телеканалу НТА заявив голова фракції ВО “Свобода” Маркіян Лопачак.

“Минулого місяця ФК “Карпати” звернувся до громади міста з тим, щоби їм, а, правильніше, двом офшорним компаніям-засновникам клубу, передали 2 земельні ділянки – фактично 10 га землі в самому центрі міста під розбудову торгово-розважальних комерційних приміщень. Звісно, з погляду правильної господарки, такі речі не є адекватними. Адже, передавши всі ці речі юридичній особі, засновниками якої є неукраїнські компанії, – міська рада наступного ж дня втратить весь вплив і контроль над об’єктом”, – зазначив Лопачак.

“З іншого боку, є досить складна ситуація в самому клубі. Напевно, для кожного львів’янина “Карпати” є спортивним флагманом, який глибоко інтегрований в життя нашого міста. Мабуть, кожен львів’янин хотів би, щоби ця команда була збережена. Після багатьох дискусій з менеджементом “Карпат”, була їхня позиція: якщо ви нам не допомагаєте – ми віддаємо міській раді печатку клубу і робіть, що хочете. З огляду на це було проведено багато консультацій. У всіх є бажання підтримати клуб. Питання тільки: в якому форматі? Станом на зараз є консолідоване рішення депутатського корпусу зробити крок назустріч для того, щоб дійсно допомогти. Єдине, що менеджемнт “Карпат” має розуміти: якщо міська рада допомагатиме – то й повинна мати вплив на команду, щоби потім не мали справи з черговою аферою”, – додав Лопачак.

Додамо, що на сьогоднішній сесії депутати розглядатимуть питання про співпрацю між Львівською міською радою та ТзОВ “Клуб професійного футболу “Карпати“.

Пряму трансляцію сесії Львівської міської ради проводить телеканал НТА:

Нагадаємо, 23 січня на черговій сесії ЛМР депутати голосували за затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки на вул. Липова Алея, 5. Рішення підтримали тільки 18 депутатів. 13 утримались, не голосували ще 25.

Після цього керівництво “Карпат” виступило із заявою, в якій у провалі голосування звинуватило депутата, президента футбольного клубу “Рух” Григорія Козловського.

У відповідь Козловський заявив: рішення про надання землі в оренду насправді було аферою, яка завершилася б великими проблемами для всіх футбольних команд міста.

Тоді ж з’ясувалося, що мерія збиралася виділити землю двом кіпрським компаніям – під побудову готелю, торгового центру, сауни, кількох ресторанів, магазинів і розважальних клубів.

Згодом в ефірі “Народного толк-шоу” депутат повідомив, що готовий скласти із себе повноваження президента Футбольного клубу “Рух” на найближчий рік і зайнятися порятунком клубу “Карпати”. Також Козловський презентував проект ухвали, підтримавши яку Львівська міська рада могла би врятувати ФК “Карпати”.