«За» проголосувало 58 депутатів, передає кореспондент «Вголосу».  

Як зазначено у тексті звернення, 24 травня 2018 року Президент України офіційно відкрив найбільший в історії незалежної України інфраструктурний об’єкт, грандіозний інженерний проект – новий двоколійний Бескидський тунель. Це другий за довжиною залізничний тунель в Україні, який розташований в Українських Карпатах, на межі Львівської та Закарпатської областей, і належить до 5-го Пан’європейського транспортного коридору.

«Тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції до Євросоюзу, загальна вартість проекту оцінюється майже в 2,9 млрд гривень. Проект реалізувався на кредитні кошти завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (40 млн доларів) та Європейським інвестиційним банком (55 млн євро); ПАТ «Укрзалізниця» виділила на будівництво 850 млн гривень», - йдеться у документі.

Після відкриття Бескидського тунелю, який збільшив пропускну здатність залізничного транспорту магістральним коридором, цілком доречно постає питання про те, щоб з’єднати швидкісним поїздом категорії «Інтерсіті» столицю України – Київ з обласним центром Закарпатської області – Ужгородом.

Відтак, на думку депутатів ЛОР, запуск через Бескидський тунель потяга категорії  «Інтерсіті» сполученням Київ – Ужгород істотно збільшить туристичні потоки і вирішить ситуацію, пов’язану з віддаленістю Закарпаття від столиці України. Відтак вони просять підтримати їх ініціативу щодо запуску швидкісного поїзда категорії «Інтерсіті» сполученням Київ – Ужгород.