За прийняття звернення під час сесії ЛОР сьогодні проголосував 81 депутат, інформує кореспондент Вголосу. 

У зверненні йдеться про те, що Статтею 5 Закону України від 19 травня 2009 року № 1343-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» визначено, що дітям з багатодітних сімей надається пільга з безоплатного одержання ліків за рецептами лікарів.

Однак, за словами депутатів ЛОР, Кабмін досі не виконав вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» та не привів нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону. Це не дозволяє дітям з багатодітних родин користуватися пільгами з безоплатного одержання ліків за рецептами лікарів.

Львівська обласна рада просить привести у відповідність до норм Закону № 1343-VI Постанову КМУ від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань». Йдеться передусім про те, щоб перелік груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах, доповнити рядком: «діти з багатодітних родин».

Крім того, депутати просять КМУ визначити джерело фінансування вищезазначених пільг у 2012 році та наступних роках.