Про це інформує власкор «Вголосу».

Доповідачем з цього питання виступив депутат Андрій Козюра. За його словами, проект бюджету передбачає додаткове навантаження на місцеві бюджети. Держава делегує додаткові повноваження на місцеве самоврядування, не підкріплюючи це фінансовим ресурсом, збільшено розмір реверсної дотації з 50 до 80 % з міського до державного бюджету, зменшено освітню субвенцію, з міського бюджету оплачують пільги, гарантовані бюджетом тощо.

Андрій Козюра зауважив, що це є ненормально і нівелює усі здобутки децентралізації.

Тому Луцька міська рада вирішила звернутися до голів фракцій та депутатських груп у Верховній Раді України, народних депутатів, обраних від Волинської області щодо перегляду проекту Державного бюджету України на 2018 рік.

«В проекті Державного бюджету України на 2018 рік та в проекті змін до Бюджетного кодексу України, зареєстрованих на сайті Верховної Ради України під №7000 та №7116 відмічено продовження тенденції делегування державних повноважень без передачі відповідного фінансового ресурсу. Крім того, пропонується додаткове навантаження на місцеві бюджети внаслідок збільшення відсотку відрахувань реверсної дотації з 50 до 80. Варто зазначити, що у 2018 році заплановано зменшення норми зарахування місцевим бюджетам міст обласного значення з 50 % до 20 % надходжень податку з доходів фізичних осіб понад середню норму, з метою вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, призведе до збільшення вилучення до державного бюджету доходів (реверсної дотації) у спроможної частини бюджету Луцької міської ради у 2,8 разів.

Вказаними законопроектами передбачається здійснити передачу пільг з оплати житлово-комунальних послуг, які встановлені відповідними законами України, на фінансування з місцевих бюджетів, що призведе до повного розбалансування більшості місцевих бюджетів, погіршить соціальне становище пільгових категорій громадян», – зазначається у зверненні.

 

«Вголос»