Таких висновків вони дійшли під час громадських слухань щодо основних показників загального фонду міського бюджету на 2015 рік, які проходили сьогодні у Львівській міськраді, передає кореспондент «Вголосу».

Як пояснив голова депутатської бюджетної комісії Яромир Самагальський, депутати технічно опрацювали основні показники проекту бюджету, затверджені виконавчими органами ЛМР 6 січня, але потрібно ще провести додаткову роботу, перед тим як затверджувати бюджет в цілому.

«Ми повинні додатково прийняти три важливих документи, зокрема, що стосується податку на нерухомість та акцизних зборів на тютюнові та алкогольні вироби. Наразі ще немає розуміння, як їх приймати, не маючи ні бази оподаткування, ні прорахунків. Прийняти похапцем бюджет, не врахувавши ці джерела надходжень, на мою думку, не доцільно», - пояснює Самагальський. Відтак він звернувся до міського голови Львова з пропозицією перенести розгляд бюджету.

Голова фракції ВО «Свобода» у Львівські міській раді Любомир Мельничук під час громадських слухань також зазначив, що депутати не готові приймати кота в мішку.

«Те, за що зараз нам пропонується проголосувати – це кіт в мішку. Головний фінансовий документ міста був оприлюднений лише сьогодні. Кому потрібен такий поспіх, щоб його затвердити вже?», - зазначив Мельничук. Він пояснив, що депутатський корпус може зібратися у будь-кий момент, тому доцільності поспіхом приймати бюджет, він не бачить.

Його колега депутат Юрій Кужелюк також підтримав пропозицію, що розгляд бюджету потрібно перенести.

Разом з тим під час сьогоднішніх слухань представники громади також внесли безліч зауважень та пропозицій до проекту міського бюджету на 2015 рік, який їм запропонували на розгляд. Зокрема, люди обурювалися, що виконавчі органи не оприлюднили дохідну частину бюджету, що заклали завелику суму на промоцію міста тощо.

Одним з аргументів щодо перенесення бюджетної сесії, Яромир Самагалький також назвав те, що потрібно опрацювати пропозиції громади.

Нагадаємо, бюджет Львова прийматиметься у два етапи – спершу загальний фонд, і згодом - бюджет розвитку. У  бюджеті розвитку закладаються основні показники фінансування ремонтних, будівельних та інших робіт, які місто планує проводити у 2015 році. Відтак, перед прийняттям бюджету розвитку також будуть проведені окремі громадські слухання.