Депутати Львівської міської ради не підтримали пропозицій лідера БЮТ Юлії Тимошенко і вирішили скасувати двоставковий тариф з наступного опалювального сезону.

«За» це рішення проголосували 57 депутатів.

Після цього фракція БЮТ виступила з вимогою надати роздруківку поіменного голосування з цього питання.

Фракція БЮТ пропонувала знизити на 15% тарифи на теплопостачання у Львові з 1 лютого та на гарячу воду - з 1 березня. БЮТ також пропонувала до 10 березня провести незалежну аудиторську перевірку тарифів на тепло.

Депутати не підтримали цих пропозицій.

Нагадаємо, що фракція «Наша Україна» Львівської міської ради підготувала проект ухвали про скасування двоставкового тарифу на тепло з наступного опалювального сезону. Відповідно до ухвали у березні буде заслухано звіт про роботу вионавчого комітету щодо роботи у сфері теплопостачання. Виконкому також доручено до 1 червня розробити нову тарифну політику. 

22 лютого у Львові з 11.30 год. до 18.30 тривала нарада лідерів політичних сил щодо тарифної політики в Україні за участю міського голови Львова Андрія Садового.

Окрім міського голови, голови ОДА Петра Олійника, участь у нараді беруть: лідер «Пори» Владислав Каськів, голова фракції «Наша Україна» у ВРУ В'ячеслав Кириленко, лідер БЮТ Юлія Тимошенко та керівники фракцій міської ради.

Як повідомляло агентство, 20 жовтня минулого року Львівський міськвиконком затвердив нові тарифи на теплопостачання. Тариф зріс більш як у два рази - до 180 грн/Гкал.

Рішенням не передбачено будь-якої компенсації розміру тарифу з бюджету.

Рішенням передбачено двоставковий тариф на тепло: протягом року споживачі сплачуватимуть за утримання обладнання теплоенерго, а в опалювальний період - ще і за отримане тепло.

Управління інженерного господарства ЛМР мотивувало введення двоставкового тарифу можливістю знизити навантаження на мешканців щодо оплати за тепло. Так, під час опалювального сезону за одну гігакалорію мешканці платитимуть 103,25 грн.
(„Львівтеплоенерго") та 106,46 грн. („Залізничнетеплоенерго"). Окрім того, цілий рік львів'яни платитимуть за використання обладнання приблизно по 0,8 грн./м.кв.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко обіцяє приїжджати на сесії Львівської міської ради доти доки тарифи на тепло не буде знижено. Про це вона заявила під час брифінгу, коментуючи рішення міської ради, яка не підтримала її пропозицій щодо зниження тарифів.

Тимошенко також зазначила, що до Львова буде скеровано незалежну аудиторську кампанію, яка проведе аудит теплопостачальних підприємств міста Львова і покаже їх реальні видатки. Лідер БЮТ також висловила здивування «шаленим опором» міського голови та його команди щодо зниження тарифів, тому БЮТ буде звертати особливу увагу на перевірку фінансових документів.

PRESSTIME.COM.UA