Депутати Львівської міськради вимагають від прокуратури в триденний термін розслідувати факти порушення чинного законодавства про вибори керівниками державних підприємств Львівщини. Про це йдеться у зверненні дептатвів до Генпрокурора Лвіьвьсокї області та прокурора Львова, прийнятому сьогодні на позачерговому засіданні сесії міської ради.
„Вимагаємо в трьохденний термін відреагувати на вищезгадані правопорушення керівниками служб і вжити всіх необхідних заходів щодо забезпечення конституційного права громадян Львова на їх волевиявлення”. ― сказано у зверненні.
У заяві констатується, що „перед другим туром виборів президента України на Львівщині відбувається брутальне протизаконне втручання керівництва облдержадміністрації, податкової служби, міліції, МРЕВ, митниці, автоперевізницьких підприємств, Укрзалізниці, лісових господарств, підприємств соціальної сфери у виборчий процес. У цих структурах, за наказом керівництва, проводиться незаконний збір відкріпних посвідчень від працівників та інших осіб, переважно їх близьких родичів. Згідно з наказом кожен працівник цих служб до дня виборів повинен принести як мінімум З відкріпні посвідчення та 2 чисті бюлетені у день виборів, які планується використати для голосування від імені осіб, на прізвища яких виписані ці посвідчення”.
Такі дії керівників зазначених органів підпадають під дію ст.157 КК України перешкоджання вільному здійсненню громадянами виборчого права, ― наголошується у заяві.