Депутати Львівської міської ради вирішили написати листа-інформацію до президента України Віктора Ющенка щодо польських військових поховань, — повідомив „Контекст-Медіа” депутат Львівської міської ради Андрій Стецьків.
Таке рішення було прийнято на засіданні комітету з питань військових поховань на тему: „Поховання польських військових у Львові” у Львівській міській раді, що відбулось 2 березня.
„Ми обмінялися думками. Відновили собі в пам’яті, бо комісія вже не засідала 8 місяців про військові поховання. Ця комісія розглядає не окремо польські поховання, а взагалі — будь-які військові поховання. Але на цій комісії, зрозуміло, що розглядалися найбільше — це польські військові поховання. Ми прийняли два рішення. Перше, ми прийняли рішення написати листа-інформацію до президента України Віктора Ющенка, в якому розповісти йому про хід справи по польських військових похованнях, описати йому ті проблематичні питання, які є не погоджені зараз з польською стороною, тобто які зараз не дають можливості офіційно його зараз відкрити. Ми мали би напрацювати своє бачення як це зробити”, — розповів Андрій Стецьків.
Також на засіданні комітету було прийнято рішення проведення круглого столу за участі громадськості Львова, на якому буде обговорено питання польських військових у Львові.
„Ми домовилися, що наступного тижня ми зберемося ще раз, розглянемо проект відповідного звернення і затвердимо його і розглянемо формат круглого столу”, — розповів Андрій Стецьків.
Андрій Стецьків також наголосив на важливості участі у обговоренні цього питання польської сторони. „Я особисто вважаю, що слід залучити і громадськість Польщі, щоб вона була представлена не однією якоюсь політичною силою чи стороною, а щоб вона в якісь мірі відображала спектр польської громади”, — зазначив він.
Депутати Львівської міської ради на польських похованнях пропонують викарбувати текст: „Невідомим польським солдатам полеглим за Польщу”. Поляки ж пропонують напис: „Невідомим польським солдатам героїчно полеглим за незалежність Польщі”. Також суперечка точиться над встановленням скульптури американському авіатору і французьким піхотинцям, якого вимагають поляки. Українці ж пропонують встановити замість цих скульптур хрести; скульптурами левів, які триматимуть щити з написом „Тобі Польща”, що не підтримують депутати Львівської міської ради, мотивуючи це тим, що леви є символом Львова.