Учасники ІІ Конгресу українців у Польщі розпочали свою роботу з покладання квітів до могили жертвам акції «Вісла» на військовому цвинтарі в передмісті Перемишля – у селі Пикуличах та до могили полеглим воякам УПА у Комплексі військових кладовищ в Перемишлі. Квіти від Львівщини поклали депутати Львівської обласної ради Ярослав Кравченко та Іван Груник, а також голова об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа.

Основна частина ІІ Конгресу розпочалася пленарним засіданням в Українському народному домі в Перемишлі за участі духовенства, науковців, політиків, дипломатів, представників громадських організацій українців Лемківщини, Надсяння, Підляшшя, Холмщини, що у складі сучасної Польщі, та з діаспори.

У своїх виступах промовці висловлювалися про події 65-річної давнини, даючи історичну оцінку акції «Вісла», її впливу на сучасне життя українців у Польщі, на українсько-польські відносини. 
 
Опісля пленарного засідання відбулася робота в секціях, зокрема історична секція розглядала питання «Польське й українське бачення акції «Вісла», юридична секція  – «Правові аспекти депортації українського населення в рамках акції «Вісла».
 
У неділю вранці, 29 квітня, учасники ІІ Конгресу українців у Польщі зібралися у Катедральному  греко-католицькому соборі міста Перемишля на спільну молитву – Службу Божу пам’яті тих, хто загинув внаслідок операції «Вісла» у 1947 році. Богослужіння провів Архиєпископ Перемишльсько-Варшавський Української греко-католицької церкви у Польщі владика Іван Мартиняк.
 
Також того дня відбулося засідання секції під назвою «65 років після вигнання. Українці в Польщі – пам’ять, стереотипи, стратегії виживання, дилеми ідентичності» та секції «Українська громада – між акцією «Вісла» та майбутнім. Пам’ять, культура, внутрішній діалог, дилеми», на яких обговорювали, зокрема, проблеми сприйняття історичної спадщини наступними поколіннями українців Польщі.
 
На завершення відбувся концерт чоловічого хору «Журавлі», який складається з українців Польщі, та капели бандуристів «Карпати» зі Львова.