Відповідний проект рішення, ініціатором якого є голова профільної комісії облради Павло Хобзей, включене до порядку денного завтрашньої сесії ЛОР.

У зверненні йдеться про те, що у 2010 році був призупинений рух пасажирського поїзда міжнародного сполучення «Хирів (Україна) – Загуж (Польща)». Станом на сьогодні немає фінансових перспектив для відновлення руху цього поїзда. Тому тисячі людей по обидва боки кордону залишилися без можливості вільно перетинати кордон, що значно знизило рівень розвитку туризму та прикордонної торгівлі по обидві сторони кордону.

Крім того, наявність великої кількості пішоходів перед територією МАПП «Смільниця – Кросьценко» доволі часто створює додаткову напругу в діяльності цієї інституції.

«Єдиний вихід із ситуації, що склалася, це відкриття пішого пункту пропуску «Смільниця – Кросьценко» на території діючого міжнародного автомобільного пункту пропуску «Смільниця – Кросьценко». Цю пропозицію підтримують прикордонні служби з української та  польської сторони, а також органи місцевого самоврядування сусідньої держави й особисто Воєвода Підкарпатський Малгожата Хомич-Шмігєльська, до компетенції якого і входить будівництво пунктів пропуску», – йдеться у документі.

Зважаючи на це, відповідно до статті 7 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Польща про пункти пропуску через державний кордон, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 223 (223-93-п) від 25.03.1993, депутати ЛОР звернуться до Глави Уряду України, з проханням дати доручення підготувати Ноту до Уряду Республіки Польща щодо відкриття пішого пункту пропуску «Смільниця – Кросьценко».

Як писав Вголос, у листопаді планують відкрити пункт пропуску Грушів-Будомєж.