Львівська обласна рада і Кабінет Міністрів уклали Угоду щодо соціально-економічного розвитку Львівської області на 2009-2013 рр. Нещодавно поширена у ЗМІ інформація про те, що Угода не виконується, є надзвичайно тривожним сигналом, як вважають представники ЛКО Народного Руху України.

Як відомо, предметом угоди є узгоджена діяльність сторін протягом 2009-2013 років щодо здійснення центральними та місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування спільних заходів.

За словами Ганущина, згідно з угодою у 2010 році Кабінет Міністрів України зобов’язувався закласти фінансування на рівні 410 660,4 тис грн. з державного бюджету, Львівська обласна рада – 648 900,2 тис. грн.. – з місцевих бюджетів та 32 302 тис. грн. з інших джерел.

«Хоча угоду з Львівською обласною радою підписувала від Кабінету Міністрів України Ю.Тимошенко, її укладенню передувало підписання протоколу намірів тодішнім прем’єр-міністром В.Януковичем. Закон України «Про стимулювання розвитку регіонів» передбачає, що зміна складу Уряду чи політичного курсу, рівно як зміна депутатського корпусу обласної ради не може позначатися на виконанні вже укладеної угоди. Тому ми повинні щороку слухати інформацію про виконання такого важливого для регіону документа», - підкреслює О.Ганущин..

У зв’язку з цим, депутатом розіслані відповідні запити про надання інформації щодо виконання Угоди, та звернення на адресу голови обласної ради з вимогою включити питання про виконання угоди у порядок сесії ЛОР, що затверджуватиме обласний бюджет. «Ми обов’язково повинні заслухати і представника Кабінету Міністрів України з цього питання перед прийняттям обласного і місцевих бюджетів та формування програм соціально-економічного розвитку», - вважає депутат від Руху. Окрім цього, після адміністративної реформи змінюються головні розпорядники коштів на рівні міністерств і центральних органів виконавчої влади, що може послабити контроль за її належним виконанням.