Про це Вголосу розповіли опитані депутати.

«На сесії Народний Рух однозначно виступатиме проти вивішування кривавого червоного прапора, під яким у 20 столітті були замордовані мільйони українців. Думаю, обласна рада буде діяти адекватно. На основі закону «Про місцеве самоврядування» ми приймемо відповідне рішення і заборонимо вивішувати цей прапор. Це рішення прийняла антиукраїнська влада, а більшість просто пішла на поводу у комуністів. Я переконаний, що цього кривавого прапора у Львівській області не буде»,  - повідомив депутат фракції НРУ у ЛОР Святослав Шеремета.

Його підтримав колега з фракції «Відродження» Іван Груник. «Незважаючи на те, що вищий законодавчий орган прийняв рішення вивішувати червоні прапори, Львівська обласна рада повинна висловити свою однозначну позицію. Можливо ті регіони, де радянська влада була швидше, ніж у нас можуть вивішувати прапори, а для західного регіону такі дії є недоцільними», - сказав Іван Груник.

Такої ж думки голова фракції «Фронту змін» Степан Кубів. «Варто зазначити, що рішення про вивішування комуністичних прапорів поруч із державними – це абсолютна політична провокація між Сходом і Заходом. Загальновідомо, що в західних областях України, особливо на Львівщині та Тернопільщині, в кожній родині була в ті часи знищена людина. До прикладу, моєї мами брата розстріляли в 1944 році, коли йому було 17. Тобто і внутрішні переконання нам говорять про те, що це був злочин проти української нації, ідеї, проти  українського народу», - сказав Степан Кубів.

Він додав, що приймаючи таке рішення,  Верховна Рада не врахувала думки половини України. Наймудріше рішення, яке може бути прийняте в цій ситуації – це доручити місцевим органам влади прийняти своє внутрішнє рішення, яке буде відповідати ситуації та суспільним настроям на даній території. Якби Верховна Рада додала до свого рішення один пункт про можливість прийняття місцевими радами власних рішень, то на думку Степана Кубіва, це було б максимально правильно.

Нагадаємо, фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді ініціює скликання позачергової сесії 28 квітня з приводу ухвалення Верховною Радою змін до Закону «Про увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги). 

21 квітня Верховна Рада України зобов'язала вивішувати разом із державним українським прапором червоний прапор 9 травня. Наразі закон ще не підписав Президент України Віктор Янукович.