Депутати Львівської облради Роман Гайдучок, Олег Канівець та Михайла Барбара оскаржуватимуть у Апеляційному суді Києва рішення суду Печерського району Києва про відмову їм у розгляді позову до Кабмін. Про це „Контекст-медіа” повідомив Роман Гайдучок.
„Плануємо сьогодні зібратися і будемо готувати заяву до апеляційного суду”, ― зазначив він.
Депутати вважають, що суддя не мала відмовляти у прийняті справи до розгляду, пославшись на ст. 248-1 Цивільно-процесуального кодексу, адже всі формальності під час подання позову ними були виконані.
Ст. 248-1 Цивільно-процесуального кодексу, яка передбачає можливість відмови за наявності формальних порушень: якщо не сплачено держмито, не вказана адреса суду і адреса заявників тощо.
Як повідомляло агентство, суд Печерського району Києва двічі відмовив депутатам Львівської облради у розгляді позовної заяви до Кабміну, в якій вимагалося признати такою, що порушує закони, постанову Кабміну щодо розподілу коштів з обласного бюджету.
У першому випадку суддя Печерського суду відмову у розгляді справи мотивувала тим, що у позові чітко не вказано чиї саме права порушив Кабмін, прийнявши дану постанову і чи дійсно він порушив права депутатів Львівської облради.
Суддя вдруге відмовила прийняти справу до розгляду, пославшись на ст. 248-1 Цивільно-процесуального кодексу.
Кабінет міністрів України 10 серпня прийняв постанову „Про розподіл обсягів субвенцій, передбачених у державному бюджеті України на 2004 рік обласному бюджету Львівської області”. Згідно закону про місцеве самоврядування та закону про державний бюджет розподіл коштів обласного бюджету є прерогативою обласної ради.