Депутати Львівської облради звернулися до вищого керівництва держави та Міносвіти з вимогою внести зміни до наказу №84 від 5 лютого 2007 року в частині запровадження вступних іспитів для продовження навчання за освітньо-професійними програмами з підготовки спеціаліста та магістра для осіб, які вступатимуть у вищі навчальні заклади з 2007 навчального року.

«За» відповідне звернення проголосували 106 депутатів облради.

У своєму зверненні депутати також вимагають: збільшити державне замовлення на спеціалістів та магістрів відповідно до кількості бакалаврів; впровадження реформ в системі вищої освіти здійснювати тільки після громадських обговорень із залученням представників студентського активу; не допускати проведення освітніх реформ підчас навчального циклу.

Депутати Львівської облради звернули увагу на непрофесійні та недемократичні підходи міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка із запровадження освітніх реформ, що неодноразово призводили до студентських заворушень

Як повідомлялося, сьогодні близько 5 тисяч студентів львівських вузів пікетували сесію Львівської облради з вимогою прийняти звернення до вищого керівництва про скасування наказу Міносвіти №84 від 5 лютого 2007 року. На думку студентів, цей наказ порушує їх права.

Якщо міністерство не скасує свій наказ студенти обіцяють продовжити акції в Києві.

Нагадаємо, 5 лютого 2007 вийшов наказ Міністерства освіти та науки України „Про затвердження умов прийому до вищих навчальних закладів України", який передбачає для студентів нові умови навчання - вступ на 5 курс навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів магістра та спеціаліста.