За це рішення під час сесії Львівської обласної ради проголосували 64 депутати, передає кореспондент Вголосу.

У зверненні йдеться про те, що впродовж останніх років на Львівщині, як загалом в Україні, лісогосподарські підприємства і підприємницькі структури інтенсивно нарощують свій експортний потенціал, насамперед просуваючи на зовнішній ринок круглі лісоматеріали.

Депутати пояснюють, що основними негативними моментами експорту круглих лісоматеріалів як сировини є те, що через таку недолугу економічну політику влади на місцях втрачається значна кількість робочих місць. Окрім цього, значна додаткова вартість переробки деревини за таких умов створюється не в Україні, а за кордоном, де й осідають гроші як у вигляді заробітної плати робітникам, так і при оподаткуванню готової продукції. При цьому слід врахувати також і те, що частина фірм, які скуповують українську деревину, перепродують її  третім країнам або іншим фірмам, внаслідок чого Україна не отримує значних надходжень до бюджету.

Враховуючи вищезазначене, з метою налагодження та розширення виробництва високоякісної, конкурентноспроможної продукції деревообробки, залучення значних інвестицій у лісову галузь та збільшення кількості робочих місць в Україні депутати обласної ради звернулися до центральних органів виконавчої і законодавчої гілок влади з вимогою докорінної зміни недолугої політики в питаннях експорту круглих лісоматеріалів, повернення владних інституцій лицем до нагальних потреб народу. Обласні обранці вимагають законодавчо заборонити експорт деревини в круглому вигляді для всього спектру експортерів (як державних, так і приватних).