Вчорашня сесії міськради проходила за звичай в супроводі пікету. Однак пікет був дещо незвичний: декілька сотень людей, в переважній більшості чоловіки, один красивий білий автобус-лайнер, плакати, які, відчувалися, були виготовлені в останню мить, а отже їх розклали на площі перед мерією, бо не було за що тримати в руках.

Вже зранку стало відомо, що під стінами Ратуші зібралися працівники ЛАЗу, які протестують проти наміру міської ради дозволити фірмі «Комфорт-сервіс» будівництво на земельній ділянці, яка належить підприємству і на якій саме підприємство планує будувати соціальне житло для своїх працівників.

Розгляд питання «Про затвердження ТзОВ «Інвестиційна компанія «Комфорт-інвест» проекту відведення земельної ділянки на вул. Демнянській, 6-б, 6-в, 24-а у м. Львові» розпочався з повідомлення заступника міського прокурора Ігоря Івченка. Він повідомив депутатів про те, що експертне дослідження листа голови правління ВАТ ЛАЗ про передачу земельної ділянки на Демнянській “Комфорт-Інвесту” виявило, що документ підписаний насправді не головою правління заводу, а іншою особою.

З приводу цього відкрита кримінальна справа, яку зараз розслідує Сихівський райвідділ міліції. Відповідно заступник прокурора зауважив, що з огляду на такі обставини варто було б питання передачі земельної ділянки не розглядати.

Головуючий на сесії секретар міськради Володимир Квурт запропонував, згідно з регламентом, обговорити питання. Однак ця опозиція наштовхнулася на бурхливий опір міських обранців, які відкрито знехтували проханням прокуратури про відкладення часу вирішення питання та вперто бажали проголосувати за передачу земельної ділянки «Комфорт-Інвесту» негайно. Депутатам, вибачте, «начхати», на думку прокуратури.

Щоправда, Квурту вдалося витримати процедуру і провести обговорення. Виступаючи мали діаметрально протилежні точки зори на вирішення проблеми. Марія Коверчук (БЮТ), наприклад, підтримала мітингувальників під стінами Ратуші та запропонувала перенести розгляд питання на наступне сесійне засідання аби “зробити той вибір, який нам дав народ”.

А от депутат Данило Ярема (НУ) забажав вирішити питання “раз та назавжди”. Підтримали його й інші виступаючи. Володимир Гірняк (УНП) зазначив, що „ВАТ „ЛАЗ проходить зараз процедуру банкротства, то кому ми маємо передавати земельну ділянку?". Роман Андрусишин (УНП) зазначив, що ЛАЗ має 52 га території, з яких одна третя неосвоєна, а відповідно у підприємства є всі можливості побудувати житло для своїх працівників на іншій території окрім вул. Демнянської.

Однак в цей момент Володимир Квурт зауважив у сесійному залі голову профспілки працівників ЛАЗу Марію Красневич і запропонував надати слово одній зі сторін конфлікту.

І знову – незгода депутатів. Лише за результатом голосування представник ЛАЗу отримав можливість висловити свою позицію. Красневич пояснила, що особисто вона, як голова профспілки, відстоює “інтереси не власників заводу, а тих людей, які сьогодні голодні й холодні стояли під будинком міської ради”. Вона звернулася до депутатів із закликом допомогти, перенести питання і наголосила, що у своїй біді працівники ЛАЗу зараз можуть надіятися лише на них - депутатів.

Секретар міськради Квурт, після виступу Красневич, висловив компромісну пропозицію: міська рада готова залишити ділянку на Демнянській за заводом за умови 100% будівництва на переданій території житла для черговиків підприємства. “Нам потрібна заява від імені ЛАЗу, список черговиків та фінансові гарантії. Я думаю всі в сесійній залі на таке рішення погодяться”, — запевнив він.

Депутати, зрозуміло, зігнорували цю пропозицію, а натомість виявилося, що в них є свої «оригінальні» ідеї з приводу того як з цим всім бути. Нашоукраїнець Василь Трач запропонував своєрідний бартер – обмін ділянки на Будинок Культури заводу, що знаходиться на вул. Княгині Ольги.

Його ж соратник з НСНУ Сергій Бащук був більш стриманим і заявив, що “Комфорт-Інвест” - це фірма поважна , яка себе добре зарекомендувала і за якою ніхто ніколи не зауважував якихось огріхів. “Я думаю, що ми можемо проголосувати за це питання. Якщо ж порушення будуть доведені на будь-якому етапі, ми можемо зупинитися”, — сказав Бащук.

На останок «свободівець» Василь Павлюк подав руку допомогу “голодним і холодним”, закликав зважити на висновки прокуратури і попросив колег зачекати з остаточним підведенням риски під конфліктом.

Однак це не допомогло. 52 депутати проголосували за передачу земельної ділянки на Демняніській “Комфорт-інвесту”. Finita la comedia….

Довідка:

Тарас Сосновський, голова спостережної ради «Конфорт-Інвест», депутат Львівської міської ради, фракція «Наша Україна».

Кадушкевич Володимир, голова правління ТОВ «Комфорт-Сервіс», депутат Львівської міської ради, фракція УНП