За відповідну постанову проголосували 227 депутатів

ПОСТАНОВА

Верховної Ради України

Про ситуацію, що склалася у зв’язку із застосуванням правоохоронними органами сили до народних депутатів України у м. Ужгороді.

У зв’язку з грубим порушенням конституційних прав та свобод людини і громадянина, статусу народного депутата України, неналежний контроль за діями правоохоронних органів прокуратурою Закарпатської області, грубим порушенням спеціальними підрозділами міліції вимог ст. 80 Конституції України через створення ними загрози життю і здоров’ю, нанесення тілесних ушкоджень та застосування сили до народних депутатів України В. ВОЮША, Т. ПРОШКУРАТОВОЇ, Н. ШУФРИЧА в ніч з 20 на 21 травня 2005 р. у м. Ужгороді, Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1.Інформацію щодо ситуації, яка склалася у зв’язку із застосуванням

правоохоронними органами сили до народних депутатів України у м. Ужгороді в ніч з 20 на 21 травня 2005 р. взяти до відома.

2.Звернутись до Генерального прокурора України та Голови Служби Безпеки України з пропозицією:

- дати правову оцінку факту застосування сили правоохоронними органами до народних депутатів України у м. Ужгороді в ніч з 20 на 21 травня 2005 року та притягнути винних до кримінальної відповідальності;

- звільнити із займаної посади прокурора Закарпатської області БЕНЦА Юрія Юрійовича;

- вжити заходів щодо виконання Постанови Верховної Ради України від 17 травня 2005 року „Про звернення Верховної Ради України до Генерального прокурора України”.

3.Запропонувати Міністру внутрішніх справ України:

- звільнити із займаних посад начальника УМВС України в Закарпатській області Ю.Рахівського та в.о. начальника Ужгородського міського відділу внутрішніх справ С.Довбиша причетних до факту побиття народних депутатів України у м. Ужгороді в ніч з 20 на 21 травня 2005 року.

4. Ця Постанова набирає чинності з дня прийняття.

Голова Верховної Ради України

В. ЛИТВИН