Прослухавши звіт за 2010 рік щодо виконання рішення від 05.12.2006 р. «Про стан збереження та використання пам’яток культурної спадщини Львівської області та затвердження Регіональної програми розбудови сфери охорони культурної спадщини Львівської області на 2007- 2012 роки», депутати вирішили визнати роботи управління охорони культурної спадщини ЛОДА незадовільною та покласти контроль за виконанням рішення на профільну комісію з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Львівської облради.

Оцінити на «двійку» роботу управління охорони культурної спадщини ЛОДА депутатів змусив незадовільний стан пам’яток культури Львівщини, неякісно проведені реставраційні роботи на певних об’єктах, що подекуди призвело до руйнування пам’яток архітектури.

Зокрема, депутат від ВО «Свобода» Ярослав Мудрий звернув увагу на реставрацію церкви у с. Піски на Львівщині. За його словами, священик цього храму довго оббивав пороги державних структур для того, щоб «вибити» гроші на реставрацію церкви. Коли гроші були знайдені, то за реставрацію церкви взялися дуже масштабно – почали відновлювати і дах, і стіни. Внаслідок цього на сьогодні ні одна робота не доведена до кінця і роботи простоюють через недофінансування.

Депутат від ВО «Свобода» Осип Магур вказав на Василіанський монастир у Лаврові на Старосамбірщині. Як зазначив депутат, на цей монастир було виділено 2 мільйони гривень, але вони ніяк не позначились на добробуті пам’ятки архітектури.

Ще один «свободівець» Ярослав Кравченко акцентував увагу на руйнації Домініканського монастиря у Підкамені Бродівського району. За його словами, внаслідок некомпетентності виконавців реставраційних робіт пам’ятка архітектури сильно постраждала, адже встановлені фірмою риштування завалилися від вітру і надали серйозних пошкоджень монастирю.

Як зауважила депутат від ВО «Свобода» Ірина Сех, внаслідок недолугих реставраційних робіт постраждала також каземати у місті Бродах. За повідомленням депутатки, на реставрацію було виділено 1 мільйон гривень протягом 2 років, та реставраційні роботи привели тільки до руйнування пам’ятки.