За це рішення під час сесії Львівської облради сьогодні проголосували 64 депутатів, передає кореспондент «Вголосу».

Відповідно до ЗУ «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» дія мораторію на відчуження гуртожитків в будь-який спосіб (крім передачі в комунальну власність відповідних міських, селищних сільських рад) закінчується 1 січня 2015 року.

Зазначений закон надає мешканцям гуртожитків право безоплатної приватизації жилих і нежилих приміщень, якщо вони не мають власного житла, але проживають в гуртожитку на законних підставах та зареєстровані в них більше 5 років.

Водночас, як зазначають у зверненні депутати, цей закон повною мірою не виконується. Доказом недосконалості закону є значна кількість звернень і скарг мешканців гуртожитків, які надходять на адресу Львівської обласної ради.

«З метою захисту житлових прав гуртожитків, заборони виселення їх та їхніх родин із займаних жилих приміщень, недопущення відчуження гуртожитків у, які будувались за державні кошти, просимо Верховну Раду України невідкладно прийняти ЗУ від 06.06.2014 №4030а «Про внесення змін до пункту 3 розділу VIII Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» (щодо строку мораторію на відчуження гуртожитків)», – йдеться у зверненні Львівської обласної ради.