Проект розроблено з метою запровадження загальноприйнятої європейської практики щодо створення та забезпечення функціонування реєстру населення, а також виконання Україною зобов´язань перед європейською спільнотою на шляху до членства в Європейському Союзі в частині, що стосується забезпечення в державі обігу документів з електронним носієм інформації.

Законопроект пропонує врегулювати питання створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та порядок оформлення, видачі, обміну, продовження строку дії, вилучення, повернення державі, знищення документів, що посвідчують особу, підтверджують її громадянство або спеціальний статус.

До реєстру вноситиметься прізвище та ім´я особи,  дата та місце народження, відомості про батьків та громадянство, реквізити документів, виданих особі, відцифрований зразок підпису особи і образ особи.

Проектом пропонується запровадження документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон відповідно до стандартів Міжнародної організації цивільної авіації. 

Прийняття закону забезпечить виконання Україною міжнародних зобов´язань з питань боротьби з тероризмом, незаконною міграцією та організованою міжнародною злочинністю.