За розпорядженням Міністра транспорту та зв’язку України Євгена Червоненка, найближчим часом у залізничних касах усіх міст України буде встановлено дублюючі монітори. Пасажир, що захоче придбати квиток, буде бачити всю інформацію з монітора касира: надсилання запиту, його обробку та отриману інформацію про наявність вільних місць. Таким чином, приховати вільні місця буде практично неможливо, повідомляє прес-центр Укрзалізниці.

Водночас, згідно з наказом, кількість місць, що дозволяється виділяти під бронь для посадовців, скорочено майже втричі. Вивільнені місця передані до вільного продажу за 45 діб та реалізовуються касами залізниць.

Але із загальної кількості місць, що виділяється під бронь для високопосадовців, лише невелику кількість використовують особисто депутати та урядовці. Наприклад, як показує аналіз ситуації за червень 2005 р., із 3590 квитків, що було придбано протягом місяця в касі Верховної Ради, лише 233 були використані самими депутатами. Щодня, протягом червня, в касі Верховної Ради особисто для депутатів видавалося від 5 до 35 квитків, у той час як загальна кількість викуплених квитків щодня становила понад 100, а в окремі дні – понад 200.