Народні депутати від БПП зареєстрували у Верховній Раді проект закону, котрий передбачає створення “Картки українського мігранта” та спеціального фонду, куди заробітчан зобов’яжуть платити внески.

Про це пише ubr.ua.

Як йдеться у законопроекті № 10153,  в країні хочуть заснувати новий орган виконавчої влади та підпорядкувати його Мінсоцполітики. Саме це відомство буде прописувати нові правила для трудових посередників, а також допомагати самим заробітчанам.

Нове відомство повинно створити реєстр мігрантів, видати їм усім спеціальні посвідчення “Картка українського мігранта”, а також заснувати Фонд благополуччя. Останній і фінансуватиме всі програми для заробітчан. Наприклад, організувати для них цілодобову міжнародну службу підтримки, проводити просвітницькі та розважальні заходи за кордоном, виплачувати допомогу в певних випадках і допомагати з працевлаштуванням. Наприклад, шляхом створення бази вакансій, трудових посередників тощо. Фінансуватимуть цей фонд коштом самих українських заробітчан.

“Законопроект прямо вказує, що з бюджету в нього не надійде ні копійки. А кошти стануть збирати за рахунок щорічних членських внесків із мігрантів (в обмін на видану карту і страховку), благодійних платежів від юросіб і фізосіб, а також інших “законних джерел”. Скільки саме братимуть зі заробітчан, законопроект не вказує. Розмір внеску повинен буде встановити регулятор. Втім, сам проект закону прямо не прописує обов’язкової участі людини в програмі підтримки. Принаймні, якщо на заробітки українець відправиться без допомоги нового відомства. Втім, це не означає, що проект буде носити добровільний характер”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Польщі жорстоко побили українського заробітчанина.