У четвер, 28 травня, на вимогу депутатів Львівської міської ради відбудеться позачергове пленарне засідання, на якому вирішуватимуться проблеми, пов’язані з пандемією коронавірусу у місті. Справді, ця тема зараз є дуже актуальною та болючою: міська казна недоотримала податків, лікарі не готові до роботи в таких умовах, а пандемія триває. Здавалось би, непогане рішення, спрямоване на добробут громади, але у цій бочці меду є своя ложка дьогтю. Додав її міський голова Львова Андрій Садовий, який і тут не гребує маніпуляціями.

По-перше, на своїй сторінці у Facebook Садовий розмістив відеозвернення, у якому наголошує, що позачергова сесія – це його ініціатива, хоча насправді це справа рук депутатів.

По-друге, у порядку денному дивним чином з’явився пункт «Про забезпечення додаткових надходжень до міського бюджету на реалізацію заходів з метою запобігання поширенню на території міста Львова коронавірусної хвороби (COVID-19) та протидії наслідків такого поширення». Під таким «соусом» був поданий дерибан земельних ділянок у мікрорайоні Під Голоском.

По-третє, Садовий вирішив використати позачергову сесію, щоби набрати нових кредитів. За це відповідають пункти № 6, 9, 10 і 11 порядку денного. До речі, саме ці ухвали вже одного разу депутати відхилили, адже місто і так має віддати понад 5 млрд. гривень різного роду кредитів.

То як такі дії мера Андрія Садового оцінюють самі депутати Львівської міської ради?

Ігор Телішевський, голова фракції «УКРОП» у ЛМР:

Завтра відбудеться чергова сесія Львівської міської ради, скликана на вимогу депутатів, через ситуацію зі спалахом коронавірусу у ЛШМД. Ми, як депутати, розраховували, що на сесії виділимо кошти на придбання захисних костюмів для медиків, виплату допомоги вразливим верствам населення, доплати медикам, які працюють з хворими на COVID-19.

Знаючи нашого міського голову, наївно було припускати, що ці питання будуть визначальними у порядку денному. Натомість, з подачі міського голови, депутатам підсовують ухвалу про масовий розпродаж комунальних земельних ділянок на території Львова. Особливо обурливо звучить формулювання ухвали – «з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби на території Львова». Що розпродаж землі має до коронавірусу, відомо лише Андрію Садовому.

Крім того, депутатам вчергове намагаються підсунути ухвали про кредитні угоди. Як відомо, місто Львів вже набрало кредитів на понад 5 млрд гривень, ще понад мільярд – випуски облігацій. На минулій сесії ці питання депутати відхилили. Цього разу міський голова зробив хитріше – дописав до назви «для протидії наслідків поширення вірусної інфекції COVID-19 у м. Львові». Хоча нічого спільного кредит «Львівелектротрансу» та коронавірус  не мають.

Хочу донести до мера: депутати готові підтримати будь-які рішення, покликані допомогти місту побороти COVID-19, допомогти малому бізнесу, підтримати наших медиків і таке інше. Проте ми не будемо брати участь в дерибані комунальних земель та черговій борговій ямі.

Петро Адамик, голова фракції «Європейська солідарність» у ЛМР:

По-перше, сесію скликає не Андрій Садовий. Третина депутатського корпусу Львівської міськради звернулась до мера із вимогою провести позачергову сесію задля голосування за низку ухвал. Власне, ці ухвали реально стосуються проблеми Covid-19 і ситуації, яка склалась у місті з швидкою допомогою, медициною, недобором податків та відсутністю допомоги бізнесу. Тобто, це нагальні питання, які дійсно вимагають рішень. Саме над ними ми завтра і будемо працювати. Повірте мені, якщо «для проформи» в якійсь ухвалі буде написано «Covid-19», але по факту вона не стосуватиметься коронавірусу, то вона не матиме жодних шансів бути розглянутою на сесії 28-го травня.

А з боку Андрія Садового просто відбулась чергова маніпуляція. Він заявив, що «я покликав депутатів для того, щоб…», а насправді це «депутати зініціювали сесію для того, щоб…». Але ми не будемо «перетягувати ковдру», це засідання треба провести, ситуацію в місті треба обговорити і прийняти конкретні рішення. Саме цим ми і займемось.

Маріян Лопачак, голова фракції ВО «Свобода» у ЛМР:

Андрій Садовий – це сучасний Остап Бендер, який, правда, живе не в Одесі, а у Львові. До цього варто було звикнути ще з 90-х років, коли він разом із партнерами вклав сотні мільйонів чужих гривень у «Галицьких інвестиціях», розвалив не одне підприємство і кожного разу розповідає про якісь інші моменти.

Зараз же, що б не робив Садовий, він називає це «для подолання Covid-19» чи «покращення економічної ситуації в момент кризи», але це все лише чергові маніпуляції. Можна говорити будь-що, а можна перевірити видатки львівської міськради і побачити там ідіотичні рішення про облаштування душової в ратуші за 750 тис. грн. Сюди ж можна записати і мільйони гривень премій, які нещодавно отримали заступники міського голови. Тому навіть той факт, що Андрій Садовий заявляє, що це він скликає сесію, це теж чергова брехня. Він, наче щур, заліз у свій кабінет і боявся будь-куди вийти. Тепер тільки на вимогу депутатів ЛМР він був змушений скликати позачергове пленарне засідання, але й тут не упустив можливості протягнути рішення про черговий дерибан львівського майна.

Роман Гурський, "Вголос"