Про це сказав голова обласної ради Петро Колодій відкриваючи вчора, 30 жовтня, міжнародну конференцію «Сталий розвиток малих міст України в контексті нової європейської перспективи», інформує прес-служба облради.

Сьогодні завершила свою роботу міжнародна конференція, яка проходила у Львові впродовж двох днів – 30 – 31 жовтня.

До роботи міжнародної конференції долучились заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності обласної ради Ярослав Качмарик, представники місцевого самоврядування Дніпропетровської, Чернігівської, Івано-Франківської, Вінницької і Тернопільської областей.

Відкриваючи міжнародний захід, голова Львівської обласної ради Петро Колодій зазначив: «Обравши проєвропейський курс, Україна зобов’язалась провести ряд реформ, здійснити децентралізацію влади та розширити права місцевого самоврядування. Розуміємо, що вступ до Євросоюзу відбудеться ще не завтра, але ми повинні уже сьогодні навчитись працювати відповідно до європейських стандартів. Враховуючи це, малі міста мають серйозний стимул для поступу, а саме: працювати над самозабезпечення та ефективним самоврядуванням, при яких знижується залежність від державного бюджету і підвищується статус міста як повноправного учасника ринкових відносин».

Очільник обласної ради зауважив, що малі міста сьогодні перебувають у непростій економічній і соціальній ситуації, яка спричинена насамперед недостатнім рівнем фінансових ресурсів. Петро Колодій наголосив: «За таких умов важливою є роль держави та регіональної влади, які повинні створити дієві механізми для місцевого розвитку».

Також Петро Колодій коротко окреслив досвід Львівської обласної ради в напрямку стимулювання місцевого розвитку, в тому числі і малих міст. Зокрема, обласна рада користується такими інструментами, як обласні програми, що базуються на засадах конкурсу та дофінансування, проекти міжнародної технічної допомоги тощо.

Окремо голова облради зупинився на обласних програмах енергозбереження для населення та бюджетної сфери. Зокрема, для впровадження комплексних та ефективних заходів з енергозбереження в житлово-комунальній сфері обласна рада напрацювала механізм дофінансування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). «Ми повинні не просто реалізовувати проекти та заходи з енергозбереження, а побудувати дієву систему управління енергоефективністю», – наголосив Петро Колодій.

Нагадаємо, міжнародна конференція «Сталий розвиток малих міст України в контексті нової європейської перспективи» проходить у Львові впродовж двох днів – 30 – 31 жовтня. Організаторами заходу виступають Фонд Ганса Зайделя спільно з Національним агентством України з питань державної служби та Інститутом врядування. Мета конференції – актуалізувати потреби і можливості малих міст у контексті децентралізації влади та європейської перспективи.