Згідно з планом Держкомтелерадіо з оптимізації діяльності державних телерадіокомпаній (ДТРК) на 2013 рік., який є у розпорядження видання «Комерсант-Україна», до 1 травня штат Національної телекомпанії України (НТКУ) і Національної радіокомпанії України (НРКУ) повинен бути скорочений як мінімум на 15%. Персонал обласних ДТРК чисельністю більш як 300 осіб має зменшитися на 18%, від 200 до 300 осіб - на 10%. Крім того, до 1 березня ДТРК зобов'язані представити в комітет пропозиції щодо скороченню виробництва і трансляції програм.

Зараз в Україні працюють 28 обласних і регіональних державних телерадіокомпаній, а також НТКУ, НРКУ, Державна телерадіокомпанія «Культура» і Державна телерадіокомпанія «Всесвітня служба «УТР».

У Держкомтелерадіо пояснюють, що причиною оптимізації є гостра нестача коштів у бюджеті на цей рік.

«На трансляцію програм державного мовлення передбачено 64,8 млн. грн. Це в 4,2 раза менше за нашу мінімальну потребу. Крім того, з минулого року залишилося 25,2 млн. грн. кредиторської заборгованості перед операторами телекомунікацій. Виділених цього року грошей вистачить на три місяці мовлення. Якщо фінансування не збільшать, скоротяться зони мовлення, і ми будемо змушені відключати наші передавачі», –  повідомило джерело у комітеті.

За його словами, вже з 1 квітня можуть бути відключені передавачі, зокрема, радіо «Промінь», першого каналу українського радіо, «Першого національного».

Для збільшення фінансування в Держкомтелерадіо мають намір звернутися до Президента і прем'єр-міністра.

Джерело: Комерсант-Україна