Влада Ірану, яка встановилась в країні з 1979 року, причетна до проведення терористичних атак у понад 40 закордонних країнах, під час яких загинули щонайменше 360 людей.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Державного департаменту США, оприлюдненому в п'ятницю.

"Глобальна терористична кампанія Ірану охоплювала принаймні 360 цілеспрямованих вбивств у інших країнах, а також вибухів бомб у масових місцях, під час яких загинули й були поранені сотні людей", – зауважили в зовнішньополітичному відомстві США.

При цьому підкреслюється, що вбивства та атаки здійснювались силами Корпусу вартових ісламської революції, міністерства розвідки й безпеки, і в тому числі іранських дипломатів.

"Іранські дипломатичні співробітники неодноразово були причетними до вбивств за кордоном, про що свідчать ордери на арешт, судові та поліцейські розслідування, повідомлення розвідувальних служб, а також свідків", – підкреслили в Держдепартаменті США.

Після того, як проти іранських дипломатів був введений посилений контроль, влада Тегерана почала залучати треті сили, у тому числі бойовиків Хезболли, а також кримінальних елементів та наркокартелі.

"Іран послідовно бреше про свою причетність до вбивств за кордоном, навіть коли ловлять його власних дипломатів, які відстежують цілі для нападу, постачають вибухівку або втікають з місця злочину", – наголосили в Державному департаменті США.

Як відомо, Дональд Трамп дозволив американським військовим атакувати будь-які озброєні іранські катери, які переслідують американські військові кораблі.