З відповідною заявою виступила в середу речник Державного департаменту США Джен Псакі, передає «Укрінформ».

«Ми глибоко занепокоєні повідомленнями про те, що член українського парламенту, колишня льотчиця Надія Савченко має тяжкий стан здоров'я та продовжує утримуватися в Росії», – зазначила представник Держдепу.

Вона констатувала, що голодування Надії триває з 13 грудня в знак протесту щодо її утримання під вартою. Псакі також висловила офіційну позицію США з цього питання, яка заперечує версії російського суду.

«Надія Савченко була схоплена підтримуваними Росією бойовиками у червні 2014 року на території України та нелегально вивезена сепаратистами в Росію», – підкреслила представник американського зовнішньополітичного відомства.

Псакі нагадала, що Савченко є делегатом від України в Парламентській Асамблеї Ради Європи. «Ми закликаємо Росію негайно звільнити пані Савченко та всіх інших українських заручників, а також виконати всі зобов'язання відповідно до Мінських домовленостей», – заявила речник Держдепартаменту США.

Нагадаємо, ввечері 28 січня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, якою визнала Росію джерелом конфлікту на Донбасі.

Резолюція констатує, що Росія не лише не виправила проблеми, через які її позбавили права голосу у квітні минулого року, а й суттєво погіршила ситуацію. Тому окремою поправкою ПАРЄ відмовилась повернути Росії право голосу.

Російська делегація позбавляється права голосу та права участі в керівних комітетах до квітня 2015 року.

Окремою поправкою ПАРЄ закликала Росію звільнити Надію Савченко протягом 24 годин.