Про це на брифінгу у Вашингтоні заявила речниця Держдепартаменту Хезер Науерт, повідомляється на сайті Держдепу.

«Я хотіла би привернути вашу увагу до триваючої агресії Росії в Україні. Це був один з найбільш насильницьких тижнів цього року. П'ятеро українських солдатів загинуло і 23 зазнали поранень. Бойові дії не оминули і цивільне населення. 13-річний хлопчик та його батько загинули на контрольованій українським урядом території, коли артилерійські снаряди вдарили по їхньому будинку.

Газопровід з газоподібним хлором на Донецькій фільтрувальній станції був вражений артилерійськими снарядами», – зазначила Науерт.

«Кремль контролює насильство на сході України та може припинити це насильство наступного дня, якщо цього забажає. Росія стверджувала, що хоче захищати російськомовне населення, але, як наш спеціальний представник з переговорів щодо України Курт Волкер неодноразово підкреслював, наразі ніде в світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, аніж на сході України», – заявила речниця.

«Російські і українські солдати та цивільне населення продовжують гинути у конфлікті, штучно створеному російським урядом за участі сил, які він озброює, оснащує, скеровує та здійснює підготовку. І коли Росія сприяє закріпленню насильства на сході України, надсилаючи кошти, солдатів і ресурси в регіон, у російській економіці продовжується стагнація», – наголосила Науерт.

«Ми закликаємо Росію припинити її агресію в Україні та виконати її зобов'язання відповідно до підписаних Мінських угод», – додала речник Держдепу.
 

«Вголос»