Законопроект підтримали лише члени фракції «Єдиної Росії», які і внесли його на розгляд, передає «ВВС-Україна». 

За документ проголосувало 233 депутата, 202 - проти, ще 2 - утримались. Для ухвалення закону достатньо було отримати 226 голосів «за».

Російські ЗМІ законопроект одразу назвали «законом Ротенберга» на честь російського бізнесмена Аркадія Ротенберга, який потрапив під санкції ЄС та США - наприкінці вересня у Італії були заарештовані вілли, готель та апартаменти підприємця. Сам підприємець назвав ту ситуацію «нелегітимною та абсурдною».

Російські громадяни чи компанії, чиє майно арештоване чи у інший спосіб зазнає стягнень від іноземних судів, можуть вимагати компенсацій з федерального бюджету, йдеться у законопроекті.

Раніше уряд направив у Держдуму два офіційні висновки щодо проекту закону. Перший, який підготували ще влітку, був негативним. Але у кінці вересня з'явився ще один відгук, у якому позиція уряду по даному питанню була пом'якшена.

Нагадаємо, 23 вересня італійська влада наклала арешт на об'єкти нерухомості, підконтрольних російському мільярдеру Аркадію Ротенбергу

Аркадій Ротенберг – російський мільярдер зі статками $1 млрд доларів станом на 2012 рік.

У серпні Ротенберг зі своїм братом через санкції не змогли купити італійський футбольний клуб «Барі»

12 вересня вступив у дію новий пакет санкцій Євросоюзу та США проти Росії, який був погоджений 8 вересня.

Нові санкції ЄС торкнулися 9 компаній оборонного комплексу, у тому числі концернів «Оборонпром», «Об'єднаної авіабудівельної корпорації» і «Уралвагонзавод». 

У переліку санкцій, які Євросоюз офіційно ввів проти Росії, є 24 особи – росіяни та терористи, яким заборонили в'їзд на територію країн ЄС, а також «заморозили» всі їхні активи в Європі. Таким чином, у список осіб, проти яких було запроваджено санкції Євросоюзу, тепер вже фігурує 119 прізвищ.

США включили в санкційні списки найбільший банк країни – «Сбербанк», та енергетичні компанії: «Газпром», «ЛУКОЙЛ», «Сургутнафтогаз», «Транснефть», «Газпром нафта», а також п'ять оборонних і високотехнологічних держкорпорацій. 

До санкцій також приєднались Канада і Норвегія