Про це повідомив прес-центр СБУ.

Схему організував представник одного з незаконних збройних формувань т. зв. «ЛНР». За оперативною інформацією, паспорти замовлялися, зокрема, для легалізації бойовиків на мирній українській території.

Кур’єр терористів доставляв необхідні для виготовлення паспортів документи до одного з райвідділів Державної міграційної служби в Луганській області, який розташований на підконтрольній українській владі території. Працівники відділу незаконно виготовляли нові паспорти, відновлювали пошкоджені та начебто втрачені. У середньому кожен новий паспорт коштував замовнику одну тисячу гривень.

Співробітники спецслужби спочатку викрили кур’єра, у якого вилучили понад два десятки паспортів та інших документів мешканців тимчасово окупованих територій. А згодом правоохоронці затримали у службовому кабінеті начальника райвідділу міграційної служби під час отримання хабара в майже чотири тисячі гривень. Гроші передавалися за нелегальне оформлення чотирьох паспортів.

Слідчими СБ України відкрито кримінальні провадження за ч. 1 ст. 258-3 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення інших учасників протиправної схеми та повного переліку осіб, для яких оформлялися паспорти.