Про це повідомив заступник голови Державної митної служби України Степан Дериволков на прес-конференції у Львові вчора, 25 листопада.

За його словами, такі дії спричинені тим, що в ході роботи комісії ДМСУ щодо стану організації роботи Львівської митниці, на ПП «Рава-Руська» було виявлено схему за якою вантажівки заходили на митну територію України до прикордонно-митного контролю, розвантажували свій товар на легкові авто, розвертались і повертались в Польщу. Відповідно легкові автомобілі перетинали кордон України вже по «зеленому коридору» і не проходили належного митного контролю.

«25 жовтня цього року ми уклали договір з польською стороною щодо обміну інформацією про вантажі, які перетинають польський кордон і повинні заходити на територію України, де мають вже оформлюватись і сплачувати відповідні податки. Це своєрідний експеримент, який діє і досі. Інформацію про вантажі та товари ми отримували за допомогою електронних смс. Вже 15 листопада ми спостерігали ситуацію, коли у наших базах накопичилось дуже багато інформації про вантажі, які вийшли з Республіки Польща, але з якихось незрозумілих причин на нашу митну територію вони не потрапили», - розповів Степан Дериволков.

На ПП «Рава-Руська» за такою схемою кордон перетнуло 97 транспортних засобів, які везли вантажі від 2,5 до 7 тонн.

Як розповів Степан Дериволков, схожа схема діяла і на митних постах «Шегині» та «Краковець». У пункті пропуску «Смільниця» таких порушень не виявлено, бо там діє спільний українсько-польський контроль.

«Ця ситуація дуже неприємна. Ми не сподівалися, що виявимо такі грубі порушення під час цієї перевірки», - підсумував Степан Дериволков.