Відповідну перевірку було здійснено у зв’язку із зверненням голови парламентської фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олега Тягнибока стосовно невідповідності більшості російських товарів вимогам чинного законодавства України, а також масових порушень прав споживачів під час їхньої реалізації, йдеться на офіційному сайті Держспоживінспекції України.

Так, у ході перевірки встановлено реалізацію російських товарів у торговельній мережі України, що реалізовувалися всупереч вимогам статті 38 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», статтям 15, 19 Закону України «Про захист прав споживачів» та положенням Технічного регламенту щодо правил маркування харчових продуктів, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.10.2010 № 487, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 лютого 2011 р. за № 183/18921.

Нині Держспоживінспекція України вживає відповідних заходів щодо вилучення зазначеної та іншої російської продукції, яка розповсюджується з порушеннями, з гіпермаркетів основних торговельних мереж.

Нагадаємо, що лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок скерував запит до в.о. Голови Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів В.А. Вільчинського щодо необхідності вжиття дієвих заходів задля убезпечення вітчизняних споживачів від неякісних російських товарів, реалізація яких здійснюється в українській державі.

Перелік російських товарів, щодо яких встановлено їхню невідповідність вимогам українського законодавства.