Про це розповів голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» Микола Кобільник під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

Кобільник зазначив, що кожен громадянин України має право на отримання вільної земельної ділянки будь-де в межах України, однак він лише раз може реалізувати це право.

«Клопотання про отримання земельної ділянки може подавати будь-яка людина, але тільки раз. Якщо в цієї людини є довідка про участь в антитерористичній операції, то вона має право отримати землю першочергово», – сказав учасник АТО.

Він додав, що в Держземагентстві повинні резервувати земельні ділянки для тих військових, які нині є на фронті, але незабаром повернуться.

«Хлопці, які прийшли на ротацію, зараз подають документи, але є багато таких, які не мають можливості подати документи, бо ще перебувають на передовій. Тому Держкомземи на місцях, у містах, у районах, повинні резервувати ті земельні ділянки для того, щоб після повернення хлопців на ротацію їм могли щось запропонувати. Якщо він зараз в Іловайську чи Пісках, то не може клопотати про отримання землі в якомусь привабливому місці, і це треба врахувати», – сказав Микола Кобільник.

Він додав, що в межах демобілізації на Львівщину повернуться близько 6 тисяч учасників війни на Донбасі.

Водночас голова громадської ради при Головному управлінні Держземагентства у Львівській області Ярослав Мандрук розповів, що, відповідно до чинного законодавства, учасники бойових дій на Донбасі можуть отримати земельні ділянки різного цільового призначення. Держземагентство виділяє землю за межами населених пунктів, зокрема під садівництво (10-12 соток) та під особисте селянське господарство (до 2 га). Також органи місцевого самоврядування виділяють землю для учасників АТО в межах населених пунктів (до 20 соток).

Як писав «Вголос», від липня минулого року і досі Головне управління Держземагентства у Львівській області прийняло 1988 клопотань про отримання земельних ділянок від учасників антитерористичної операції на Сході України.