Організаторами табору є ветерани Афганістану та військові з військово-громадянського руху «Ніхто, Крім Нас» Буковини та Донбасу.

Загалом рух «Ніхто, Крім Нас» влітку проводить військово-патріотичні табори та дитячі змагання в різних регіонах України. Натомість табір на Буковині, до якого доєдналися представники Донецької та Луганської областей, відбувається вперше.

«Це захід єднання. Його гасло: єдина мова — єдина держава. Програмою табору передбачено не тільки похід в гори, тренування, розбирання макетів зброї, а й своєрідні польові лекції про засадничі речі: про прагнення нашої держави до незалежності, про те, що нема двох частин України, що вона єдина», – зазначив голова організації «Ніхто, Крім Нас» в місті Чернівці Юрій Ковалець.

За його словами, такий табір повинен зруйнувати стереотип, що українська мова може стати на заваді спілкуванню людей з різних областей України.

«Ми прекрасно розуміємо, що закон про другу державну мову – це форма розбрату, яку політики нам пропонують, щоб ми забули, про соціальні негаразди, дитячу безпритульність, безробіття, наркоманію, відсутність ефективної судової системи, корупцію. Влада не вирішила жодної з проблем, втім намагається переконати Східну Україну, що у них є проблеми з мовою, а потім кидає нам конфлікт, запропонувавши другу державну мову», – додав Юрій Ковалець.

Він наголосив, що подібні міжрегіональні табори і надалі організовуватимуть і в інших областях України.

«Цим заходом ми не лише допомагаємо дітям здобути навички військової школи, а й хочемо показати владі, що ми не біомаса, якій можна втовкмачити в голову будь-яку брехню. І якщо держава не здатна дати дітям патріотичне виховання, то ми як можемо будемо самі компенсувати це та виховувати наших дітей», – додав голова організації «Ніхто, Крім Нас» в Чернівцях.